Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andriej Karpow w kasku czerwonym WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Andriej Karpow w kasku czerwonym

SoN: Ukraińcy stoczą ciężki bój o finał. Do Landshut pojadą w najmocniejszym składzie

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
4 maja reprezentacja Ukrainy startować będzie w półfinale Speedway of Nations. Nasi wschodni sąsiedzi ogłosili już skład, w jakim pojadą w Landshut. O awans powalczą Andrij Karpow, Aleksandr Łoktajew i Marko Lewiszyn.

Ukraińcy przydzieleni zostali do pierwszego półfinału Speedway of Nations. Ich rywalami będą reprezentacje Czech, Niemiec, Włoch, Polski, Słowenii i Szwecji. Awans do finału uzyskają trzy najlepsze zespoły. O ile spokojni o miejsce w trójce powinni Polacy i Szwedzi, o tyle zanosi się na niezwykle ciekawą walkę o miejsce na najniższym stopniu podium.

Reprezentacja Ukrainy wystąpi w Landshut w najsilniejszym zestawieniu. Powołania otrzymali Andrij Karpow, Aleksandr Łoktajew oraz Marko Lewiszyn. Pierwszy z nich jest jednym z liderów Wilków Krosno, drugi stanowi o sile Arged Malesa TŻ Ostrovia, natomiast Lewiszyn to obiecujący młodzieżowiec, którym zimą interesowało się kilka zespołów.

Czytaj także: Vetlanda Cup: Eskilstuna Smederna bezkonkurencyjna w drugim półfinale

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem pełniący funkcję rezerwowego junior musi przynajmniej raz pojawić się na torze. Ten zapis może teoretycznie pomóc Ukraińcom, Lewiszyn pokazywał już bowiem, że potrafi się ścigać.

Drugi półfinał Speedway of Nations rozegrany zostanie 11 maja w Manchesterze. Finał odbędzie się w dniach 20-21 lipca na Stadionie im. Anatolija Stiepanowa w Togliatti. Tytułu bronić będą Rosjanie.

Czytaj także: Prognoza pogody na weekend

ZOBACZ WIDEO Nie zabrakło dramaturgii. Zobacz skrót meczu truly.work Stal Gorzów - Speed Car Motor Lublin

Czy reprezentacja Ukrainy awansuje do finału SoN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL