WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Barański. / Finał Złotego Kasku odwołany przez wystające krawężniki.

Skandal w Pile. Finał Złotego Kasku odwołany

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Skandalem zakończył się finał Złotego Kasku w Pile. Sobotnie zawody zostały odwołane z powodu fatalnego stanu toru. Żużlowcy zwracali uwagę m.in. na wystające krawężniki oraz braki w nawierzchni.

W sobotę kibice mieli zobaczyć w Pile wielkie ściganie. Stawka tegorocznego finału Złotego Kasku wyglądała bowiem imponująco. Jednak żużlowcy podjęli decyzję, by nie wyjeżdżać tego dnia na tor. Mieli zastrzeżenia nie tylko do stanu nawierzchni, ale też do wystających krawężników na przeciwległej prostej.

Osoby funkcyjne robiły wszystko, aby impreza odbyła się zgodnie z planem. Wystające krawężniki zostały przysypane nawierzchnią i nieco ubite. Wystarczyło jednak lekko kopnąć w ten fragment toru, by z powrotem odsłonić niebezpieczne krawędzie.

Czytaj także: Życie po Smektale może być trudne 

Pokazywał to w trakcie transmisji telewizyjnej w Polsacie Sport Piotr Świst, który sam przed laty ścigał się na pilskim obiekcie. Były żużlowiec podkreślał, że na łukach znajduje się też sporo dziur. Część z nich była tylko lekko przysypana.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy miałoby dojść do powtórki finału Złotego Kasku. Decyzji w tej sprawie nie podjęto. 

Czytaj także: Artiom Łaguta już po drugim treningu 

ZOBACZ WIDEO Świetny Tai Woffinden. Zobacz skrót meczu Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona GóraKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy popierasz decyzję żużlowców, by nie wyjeżdżać na tor w Pile?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (138):

    Pokaż więcej komentarzy (135)
    PRZEJDŹ NA WP.PL