WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Na zdjęciu: zawody na poznańskim Golęcinie

Poznań zgłasza gotowość do organizacji finału Złotego Kasku już w poniedziałek (aktualizacja)

Artur Babicz
Artur Babicz
Odwołanie finału Złotego Kasku oznacza problem w wyznaczeniu zawodników do eliminacji SEC oraz GP. Rozwiązanie tej sytuacji znaleźli poznaniacy, którzy zgłosili chęć przejęcia finału i rozegrania go już w poniedziałek w miejsce planowanego turnieju.

Zgodnie z planem w poniedziałek o godz. 15:00 w Poznaniu planowany jest Turniej z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Jednak w związku z odwołaniem finału Złotego Kasku na torze w Pile, poznaniacy oficjalnie zgłaszają swoją kandydaturę do przejęcia tych zawodów.

- Daliśmy już znać organizatorowi, że jesteśmy w pełni przygotowani na to, aby rozegrać finał Złotego Kasku na torze w Poznaniu. Moglibyśmy go zorganizować już w poniedziałek w miejsce Turnieju z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego - mówi Arkadiusz Ładziński, prezes Power Duck Iveston PSŻ Poznań. - Mamy na ten dzień zgłoszoną imprezę masową, mamy załatwione zabezpieczenie medyczne oraz pozostałe osoby niezbędne do organizacji turnieju żużlowego. Jednym słowem, jesteśmy przygotowani na 100 proc. - dodaje Ładziński.

Zobacz także:Poznań idealny na żużlowy wyjazd

Wydaje się, że największym problemem dla poznaniaków powinno być przygotowanie odpowiedniej infrastruktury na potrzeby transmisji w telewizji, ponieważ klub na co dzień występuje w 2. Lidze Żużlowej i nie ma styczności z ogólnopolską telewizją. Jednak prezes Skorpionów podkreśla, że stadion przeszedł już solidny test kilka sezonów temu i są gotowi również pod tym względem.

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

- Na naszym stadionie jeździła Betard Sparta Wrocław i regularnie z tych spotkań była przeprowadzana transmisja "live". Wszyscy pracownicy telewizji wtedy chwalili nasz obiekt, więc uważam, że jest to odpowiednia rekomendacja. Nie widzimy problemów, z którymi byśmy nie mogli sobie poradzić - komentuje Ładziński.

Zobacz także:W Poznaniu bez faworyta

Kandydatura Poznania wydaje się na tyle rozsądna, że Turniej z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego był oficjalnie zgłoszony do kalendarza GKSŻ, a organizatorem zarówno zawodów o zabarwieniu historycznym, jak i finału Złotego Kasku jest ta sama firma.

- Oczywiście zdajemy sobie sprawę, jak ważna dla Wielkopolan i dla nas samych jest 100. Rocznica Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego, dlatego absolutnie nie wycofujemy się z organizacji tego turnieju. Inicjatywa przeniesienia Złotego Kasku do Poznania powstała bardzo szybko patrząc na to jak skomplikowały się m.in. eliminacje do SEC. Stąd też absolutnie nie zapominamy o Turnieju. Oczywiście ta propozycja jest obecnie tylko propozycją, którą musiałaby zaakceptować GKSŻ i SpeedwayEvents. Tak czy inaczej zapraszamy na Golęcin w najbliższy poniedziałek na godzinę 15:00 - podsumowuje prezes Skorpionów.

Odważny pomysł PSŻ-u ma chyba jednak małą szansę powodzenia, bo w poniedziałek ma się też odbyć mecz Polska - Reszta Świata w Rzeszowie. Biało-Czerwonych w tym spotkaniu ma reprezentować kilku zawodników będących też na liście startowej finału Złotego Kasku.

AKTUALIZACJA (18:30)

Współorganizator Złotego Kasku firma SpeedwayEvents poinformowała, że w poniedziałek 22.04 (tj. Lany Poniedziałek) w Poznaniu zgodnie z terminem odbędzie się Turniej z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Nową datę Złotego Kasku poznamy wkrótce.

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy to dobry pomysł, aby przenieść finał Złotego Kasku do Poznania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

    Pokaż więcej komentarzy (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL