Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawody na poznańskim Golęcinie / Na zdjęciu: zawody na poznańskim Golęcinie

Poznań zgłasza gotowość do organizacji finału Złotego Kasku już w poniedziałek (aktualizacja)

Artur Babicz
Artur Babicz
Odwołanie finału Złotego Kasku oznacza problem w wyznaczeniu zawodników do eliminacji SEC oraz GP. Rozwiązanie tej sytuacji znaleźli poznaniacy, którzy zgłosili chęć przejęcia finału i rozegrania go już w poniedziałek w miejsce planowanego turnieju.

Zgodnie z planem w poniedziałek o godz. 15:00 w Poznaniu planowany jest Turniej z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Jednak w związku z odwołaniem finału Złotego Kasku na torze w Pile, poznaniacy oficjalnie zgłaszają swoją kandydaturę do przejęcia tych zawodów.

- Daliśmy już znać organizatorowi, że jesteśmy w pełni przygotowani na to, aby rozegrać finał Złotego Kasku na torze w Poznaniu. Moglibyśmy go zorganizować już w poniedziałek w miejsce Turnieju z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego - mówi Arkadiusz Ładziński, prezes Power Duck Iveston PSŻ Poznań. - Mamy na ten dzień zgłoszoną imprezę masową, mamy załatwione zabezpieczenie medyczne oraz pozostałe osoby niezbędne do organizacji turnieju żużlowego. Jednym słowem, jesteśmy przygotowani na 100 proc. - dodaje Ładziński.

Zobacz także:Poznań idealny na żużlowy wyjazd

Wydaje się, że największym problemem dla poznaniaków powinno być przygotowanie odpowiedniej infrastruktury na potrzeby transmisji w telewizji, ponieważ klub na co dzień występuje w 2. Lidze Żużlowej i nie ma styczności z ogólnopolską telewizją. Jednak prezes Skorpionów podkreśla, że stadion przeszedł już solidny test kilka sezonów temu i są gotowi również pod tym względem.

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

- Na naszym stadionie jeździła Betard Sparta Wrocław i regularnie z tych spotkań była przeprowadzana transmisja "live". Wszyscy pracownicy telewizji wtedy chwalili nasz obiekt, więc uważam, że jest to odpowiednia rekomendacja. Nie widzimy problemów, z którymi byśmy nie mogli sobie poradzić - komentuje Ładziński.

Zobacz także:W Poznaniu bez faworyta

Kandydatura Poznania wydaje się na tyle rozsądna, że Turniej z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego był oficjalnie zgłoszony do kalendarza GKSŻ, a organizatorem zarówno zawodów o zabarwieniu historycznym, jak i finału Złotego Kasku jest ta sama firma.

- Oczywiście zdajemy sobie sprawę, jak ważna dla Wielkopolan i dla nas samych jest 100. Rocznica Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego, dlatego absolutnie nie wycofujemy się z organizacji tego turnieju. Inicjatywa przeniesienia Złotego Kasku do Poznania powstała bardzo szybko patrząc na to jak skomplikowały się m.in. eliminacje do SEC. Stąd też absolutnie nie zapominamy o Turnieju. Oczywiście ta propozycja jest obecnie tylko propozycją, którą musiałaby zaakceptować GKSŻ i SpeedwayEvents. Tak czy inaczej zapraszamy na Golęcin w najbliższy poniedziałek na godzinę 15:00 - podsumowuje prezes Skorpionów.

Odważny pomysł PSŻ-u ma chyba jednak małą szansę powodzenia, bo w poniedziałek ma się też odbyć mecz Polska - Reszta Świata w Rzeszowie. Biało-Czerwonych w tym spotkaniu ma reprezentować kilku zawodników będących też na liście startowej finału Złotego Kasku.

AKTUALIZACJA (18:30)

Współorganizator Złotego Kasku firma SpeedwayEvents poinformowała, że w poniedziałek 22.04 (tj. Lany Poniedziałek) w Poznaniu zgodnie z terminem odbędzie się Turniej z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Nową datę Złotego Kasku poznamy wkrótce.

Czy to dobry pomysł, aby przenieść finał Złotego Kasku do Poznania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL