Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krystian Pieszczek WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Krystian Pieszczek

Poniedziałek na Wyspach: Świąteczna jazda w Anglii. Polacy jadą przeciwko sobie

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Derby w Peterborough, "polski mecz" w Swindon oraz double-header z udziałem Asów i Wilków. Sporo będzie się dziać w Wielkiej Brytanii w Lany Poniedziałek. Trójka polskich zawodników stanie w ten dzień naprzeciwko siebie.

Jedną z tych zasad, które należy uznać na Wyspach Brytyjskich za najbardziej "pokręcone", jest tzw. double-header, czyli dwa mecze jednego dnia z udziałem tych samych zespołów. Do takiej sytuacji, pierwszej w tym sezonie, dojdzie w Lany Poniedziałek. W Premiership Supporters Cup podwójna dawka żużla czekać będzie zawodników z Manchesteru i Wolverhampton. Pierwsze starcie w samo południe na torze Belle Vue. Rewanż późnym wieczorem przy Monmore Green.

Zobacz także: Młodzieżowcy z Leszna wreszcie mają godnych rywali (ranking)

W pucharze Tobiasz Musielak i Dawid Lampart ze Swindon gościć będą na Abbey Stadium rywala z Ipswich, gdzie startuje Krystian Pieszczek. W ostatnich dniach udanie prezentował się w barwach Rudzików Musielak, który wyrasta na bardzo silny punkt ekipy Aluna Rossitera. W piątek w konfrontacji w PSC z Poole Pirates wywalczył płatny komplet punktów - 13+2.

Jedno spotkanie odbędzie się w Premiership. Od razu będą to derby i to nawet podwójne. Peterborough i King’s Lynn dzieli na mapie tylko 35 mil (godzina jazdy), a właścicielem obu klubów jest Keith Chapman. Poniedziałkowy mecz będzie dla Gwiazd pierwszym ligowym w tym roku. Pantery mają na koncie triumf nad mistrzami z Poole (46:44) sprzed tygodnia.

Składy:

Premiership

Peterborough Panthers - King's Lynn Stars, godz. 19:30, RELACJA LIVE -->

Peterborough Panthers: Rohan Tungate, Lasse Bjerre, Bradley Wilson-Dean, Charles Wright, Hans Andersen, Aaron Summers, Ben Barker

King’s Lynn Stars: Robert Lambert, Erik Riss, Thomas Jorgensen, Lewis Kerr, Ty Proctor, Michael Palm Toft, Kasper Andersen

Premiership Supporters Cup

Swindon Robins - Ipswich Witches, godz. 20:30, RELACJA LIVE -->

Swindon Robins: Jason Doyle, Dawid Lampart, Troy Batchelor, Adam Ellis, Tobiasz Musielak, Zach Wajtknecht, James Shanes

Ipswich Witches: Chris Harris, David Bellego, Daniel King, Krystian Pieszczek, Richard Lawson, Cameron Heeps, Jake Allen

Belle Vue Aces - Wolverhampton Wolves, godz. 12:00, RELACJA LIVE -->

Wolverhampton Wolves - Belle Vue Aces, godz. 21:00, RELACJA LIVE -->

Belle Vue Aces: Max Fricke, Steve Worrall, Daniel Bewley, Ricky Wells, Kenneth Bjerre, Dimitri Berge, Jaimon Lidsey

Wolverhampton Wolves: Sam Masters, Kyle Howarth, Scott Nicholls, Nick Morris, Rory Schlein, Ashley Morris, Luke Becker

Premiership


ZOBACZ WIDEO Norbert Kościuch: Lubię trudne tereny i wyzwania. Bardzo chciałem PGE EkstraligiTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Kto będzie górą w "polskim meczu" na Abbey Stadium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL