Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: wypełniony stadion Startu Gniezno

W Gnieźnie poznamy najlepszą parę Nice 1. LŻ. Stawką zawodów awans do finału MPPK

Mateusz Domański
Mateusz Domański
30 kwietnia na torze w Gnieźnie odbędą się Mistrzostwa Par Klubowych Nice 1. Ligi Żużlowej. Do rywalizacji przystąpi siedem duetów. Najlepszy z nich wywalczy awans do finału Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Wtorkowe zawody (30 kwietnia) w pierwszej stolicy Polski rozpoczną się o godzinie 17:00. Rywalizacja zapowiada się arcyciekawie. Póki co nie są znane składy poszczególnych zespołów, ale już sam fakt, że tegoroczne rozgrywki Nice 1. Ligi Żużlowej są bardzo wyrównane i emocjonujące, zwiastuje, że podobnie będzie podczas tego turnieju.

Czytaj także: Informacje Startu nijak mają się do rzeczywistości. Rafael Wojciechowski wskazał przyczynę

Trochę może dziwić, że do zawodów pozostał nieco ponad tydzień, a organizator, czyli firma SpeedwayEvents.pl, nie prowadzi prężnej promocji tego wydarzenia. Jak udało nam się jednak ustalić, działania reklamowe mają ostro ruszyć po poniedziałkowym turnieju z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego, nad którym również czuwa SpeedwayEvents.pl.

Firma Macieja Polnego zorganizuje w tym roku jeszcze jedną imprezę na torze w Gnieźnie. 21 września Gród Lecha będzie gospodarzem Pucharu Nice 1. Ligi Żużlowej. Będzie to już czwarta edycja tych zawodów. Przypomnijmy, że w pierwszej triumfował Robert Miśkowiak, w drugiej - Norbert Kościuch, natomiast trzecia odsłona padła łupem Mikkela Michelsena.

Nim jednak Gniezno ugości zmagania pucharowe, miejscowych kibiców czeka rywalizacja o tytuł najlepszej pary Nice 1. LŻ. Duet, który wywalczy to miano, otrzyma promocję do finału Mistrzostw Polski Par Klubowych. Ten turniej zostanie rozegrany 11 maja. 

Czytaj także: Juniorzy Startu jadą przeciętnie, a ich poprzednicy wożą ogony w PGE Ekstralidze

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Nawet jeśli to miałoby być raz, to dziękuję za taki wieczór z LublinaKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy interesują cię zawody pokroju Mistrzostw Par Klubowych Nice 1. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL