Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LambertWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Robert Lambert

Premiership: Wicemistrzowie nie zdołali utrzymać przewagi. Skuteczny Lambert

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Wicemistrzowie Premiership od remisu rozpoczęli ligowe zmagania. King's Lynn Stars zremisowało na wyjeździe z Peterborough Panthers - 45:45. Skutecznością błysnął Robert Lambert. Brytyjczyk zdobył w poniedziałek 13 punktów.

Powracające w tym roku do brytyjskiej elity Peterborough miał już za sobą pierwszy ligowy mecz w tym roku. Przed tygodniem Pantery minimalnie pokonały 46:44 nie byle kogo, bo drużynowych mistrzów Wielkiej Brytanii - Poole Pirates. W Lany Poniedziałek do hrabstwa Cambridgeshire przyjechał aktualny wicemistrz i gospodarzom nie udało się tym razem wygrać.

Zobacz także: Fakty i liczby. Imponujący dorobek Adriana Miedzińskiego

Niemniej, remis Pantery powinny przyjąć z zadowoleniem. King's Lynn prowadziło bowiem od początku, w pewnym momencie mając już osiem punktów przewagi (22:14). Wtedy jednak miejscowi zaczęli radzić sobie lepiej, a kluczowymi zawodnikami w odrabianiu strat byli dwaj Australijczycy: Rohan Tungate i Aaron Summers.

Pierwszy bardzo źle rozpoczął zawody, jednak od trzeciego biegu zaczął błyszczeć. Obaj mogli dać nawet Panterom triumf w całym spotkaniu, ale w finałowej gonitwie (przed nią było 42:42) Summers stracił punktowane miejsce i ostatecznie padł remis. Panthers zdobyli tym samym jeden punkt do tabeli, a Stars dwa.

ZOBACZ WIDEO Mistrz z kolejnym zwycięstwem. Zobacz skrót meczu Get Well Toruń - Fogo Unia Leszno

Najskuteczniejszy żużlowiec poprzedniego sezonu PremiershipRobert Lambert zdobył dla Gwiazd 13 punktów, ponosząc dwie przegrane z rywalami. Brytyjczyk największe wsparcie miał w Kasperze Andersenie (10).

Punktacja:

Peterborough Panthers - 45
1. Rohan Tungate - 8 (0,t,3,2,3)
2. Lasse Bjerre - 3 (2,0,0,1)
3. Bradley Wilson-Dean - 6 (1,0,3,2)
4. Charles Wright - 6 (3,1,1,1)
5. Hans Andersen - 9+1 (2,3,3,1*,t)
6. Aaron Summers - 10+1 (2,3,2*,-,3,0)
7. Ben Barker - 3 (0,0,2,1,0)

King's Lynn Stars - 45
1. Robert Lambert - 13 (3,3,2,3,2)
2. Erik Riss - 4+1 (1,2*,1,0)
3. Thomas Joergensen - 3 (2,1,0,-)
4. Lewis Kerr - 2 (0,0,2,0)
5. Tyron Proctor - 8+1 (3,2,2,0,1*)
6. Michael Palm Toft - 5+1 (3,1*,0,1)
7. Kasper Andersen - 10 (1,1,3,3,2)

Bieg po biegu:
1. Lambert, Bjerre, Riss, Tungate - 2:4 - (2:4)
2. Palm Toft, Summers, K. Andersen, Barker - 2:4 - (4:8)
3. Wright, Joergensen, Wilson-Dean, Kerr - 4:2 - (8:10)
4. Proctor, H. Andersen, K. Andersen, Barker - 2:4 - (10:14)
5. Lambert, Riss, Wright, Wilson-Dean - 1:5 - (11:19)
6. Summers (Tungate - t), Proctor, Palm Toft, Bjerre - 3:3 - (14:22)
7. H. Andersen, Summers, Joergensen, Kerr - 5:1 - (19:23)
8. K. Andersen, Barker, Riss, Bjerre - 2:4 - (21:27)
9. Wilson-Dean, Proctor, Wright, Palm Toft - 4:2 - (25:29)
10. Tungate, Kerr, Bjerre, Joergensen - 4:2 - (29:31)
11. H. Andersen, Lambert, Barker, Riss - 4:2 - (33:33)
12. K. Andersen, Wilson-Dean, Palm Toft, Barker - 2:4 - (35:37)
13. Lambert, Tungate, H. Andersen, Proctor - 3:3 - (38:40)
14. Summers, K. Andersen, Wright, Kerr - 4:2 - (42:42)
15. Tungate, Lambert, Proctor, Summers (H. Andersen - t) - 3:3 - (45:45)

Premiership

MDrużynaMPktZRP+/-
1.Swindon Robins24501419+153
2.Poole Pirates23481427+48
3.Wolverhampton Wolves244212111+45
4.Ipswich Witches244211211-37
5.Belle Vue Aces244112111+10
6.King's Lynn Stars233192120
7.Peterborough Panthers24206117-219

Czy w tym sezonie Robert Lambert ponownie zostanie najskuteczniejszym zawodnikiem Premiership?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL