WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Piotr Żyto

Piotr Żyto nie przejął się krytyką po pierwszym meczu. "Nie czytam tego, co pojawia się w internecie"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Nie czytam tego, co się pojawia w internecie - mówi trener Piotr Żyto. Na prowadzony przez niego PGG ROW Rybnik spadła lawina krytyki po porażce w Gnieźnie. Zespół zrehabilitował się wygraną z Orłem Łódź.

W niedzielę żużlowcy PGG ROW-u Rybnik cieszyli się z pierwszego ligowego zwycięstwa w tym sezonie. Na własnym torze pokonali Orła Łódź 53:37. Tym samym nieco uspokoili nastroje po porażce na inaugurację w Gnieźnie.

Kiepski styl, w jakim "Rekiny" poległy w pierwszej stolicy Polski sprawił, że fani dali upust emocjom w mediach społecznościowych. Pod adresem kilku zawodników napisano mocne słowa.

Czytaj także: Żużlowcy PGG ROW-u nie spełnili woli prezesa

- Nie czytam tego, co się pojawia w internecie. Fachowców w mediach społecznościowych jest sporo. Oni piszą swoje, a nie wiedzą, co robi się w Rybniku. Jak ciężko pracuje się chociażby nad torem, bo myśmy spędzili godziny nad jego przygotowaniem, aby nie był taki suchy. To też się przełożyło na wynik w starciu z Orłem - powiedział trener Piotr Żyto.

ZOBACZ WIDEO Norbert Kościuch: Lubię trudne tereny i wyzwania. Bardzo chciałem PGE Ekstraligi

Szkoleniowiec nie ukrywał jednak, że przegrana na inaugurację wywołała w jego zespole sportową złość. - Na pewno wzięliśmy sobie do serca porażkę w Gnieźnie, choć tam błędy na trasie spowodowały, że przegraliśmy taką różnicą punktów. W meczu z Orłem Sundstroem poprawił swoją jazdę. Specjalnie dałem go pod numer jedenasty, by się odbudował i odwdzięczył się dobrą jazdą. Łogaczow też rozkręcał się z biegu na bieg. Będzie mocnym punktem drużyny - dodał.

Dla Żyty bardzo ważne było to, że przeciwko Orłowi drużyna "Rekinów" stanowiła monolit i trudno było w niej znaleźć słaby punkt. - Na tym polega ten sport, by każdy równo punktował. Jeśli ktoś zawali bieg, to wtedy ktoś inny poprawi sytuację. Cieszę się niezmiernie, bo w święta wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Ona się odpłaciła - stwierdził opiekun PGG ROW-u.

Czytaj także: Chmiel cichym bohaterem PGG ROW-u

Cichym bohaterem rybniczan tego dnia był Robert Chmiel. Młodzieżowiec zdobył 8 punktów w trzech startach, choć trener Żyto zwracał uwagę na to, że gdyby zawodnik zachował większą czujność, miałby na swoim koncie komplet zwycięstw. - Można mieć pretensje do Roberta, bo dał się przedrzeć Musielakowi w jednym z biegów. Jednak Chmiel potrzebuje nieco doświadczenia. Z drugiej strony, Tobiasz był w niedzielę bardzo szybki - podsumował Żyto.Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy PGG ROW Rybnik awansuje do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL