Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki

Komunikat GKSŻ w sprawie finału Złotego Kasku. Pawlicki i Janowski poza eliminacjami do Grand Prix

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
GKSŻ podjęła decyzję w sprawie listy zawodników, którzy pojadą w eliminacjach do GP i SEC. Nominacji nie dostali Maciej Janowski i Piotr Pawlicki, którzy stali za buntem żużlowców na finale Złotego Kasku w Pile.

Lista zawodników, którzy pojadą w eliminacjach do SGP i SEC miała być podana po finale Złotego Kasku. Zawody w Pile nie doszły jednak do skutku, bo żużlowcy podpisali oświadczenie, że nie pojadą ze względu na wystające betonowe krawężniki przy bandzie. Na czele buntu stanęli Piotr Pawlicki i Maciej Janowski. Tej dwójki zabraknie w eliminacjach do mistrzostw świata i Europy. GKSŻ dokonały bowiem wyboru przy "zielonym stoliku" i pominęła dwójkę, która storpedowała finał w Pile.

Poniżej treść komunikatu GKSŻ w sprawie odwołanego finału Złotego Kasku listy zawodników nominowanych do eliminacji do GP i SEC.

Główna Komisja Sportu Żużlowego przeprasza wszystkich miłośników żużla za zaistniałą sytuację związaną z odwołaniemzawodów o Złoty Kask w Pile, imprezy która od lat jest wpisana w krajobraz sportu żużlowego w Polsce. Sytuacja taka nigdy nie powinna się zdarzyć i uczynimy wszystko, żeby się nie powtórzyła.

GKSŻ na zwołanym w trybie nadzwyczajnym posiedzeniu omówiła sprawy związane z finałem zawodów o Złoty Kask. GKSŻ zapoznała sięz dokumentami związanymi z weryfikacją toru żużlowego w Pile z dnia 1.04.2019 r., uwagami, jakie zostały zamieszczone w dokumentach i procesem ich realizacji.

ZOBACZ WIDEO Świetny Tai Woffinden. Zobacz skrót meczu Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Góra

Na kolejne posiedzenia GKSŻ zostaną wezwane osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie dotychczas rozegranych zawodów na torze w Pilew celu złożenia wyjaśnień.

Zwrócimy się też o zajęcie stanowiska przez władze KŻ Polonia Piła w przedmiotowej sprawie, a w szczególności o reakcję Klubuna pismo GKSŻ z dnia 15.04.2019 r. wzywające do natychmiastowego usunięcia wszystkich uchybień.

GKSŻ na kolejne posiedzenia zaprosi również zawodników, którzy odmówili startu w zawodach, aby dogłębnie zapoznać się z ich stanowiskiem. Po przeprowadzonym postępowaniu GKSŻ wyda stosowny komunikat i poinformuje o dalszych krokach.

GKSŻ podejmie równieżdecyzję o terminie i miejscu rozegrania finału Złotego Kasku.
Nie możemy przejść obojętnie wobec tego wydarzenia i napewno wyciągniemy daleko idące wnioski i konsekwencje. Komisja nie może godzić się na podważanie decyzji sędziów i komisarzy toru przez zawodników.

Dziś pada pytanie, dlaczego tak prestiżowa impreza jak Złoty Kask jest organizowana na torze drugoligowej drużyny. To na prośbę kibiców, dziennikarzy, działaczy takie zawody są organizowane w klubach, gdzie żużel funkcjonuje w niższej lidze rozgrywkowej tak, by kibice z wszystkich ośrodków mogli oglądać zmagania czołowych polskich zawodników.

Szanowni Państwo, nie chcemy dzisiaj wskazywać winnych zaistniałej sytuacji, jednak gwarantujemy, że na takie sytuacje jak ta w Pilenie będzie naszej zgody!

Na podstawie wyników półfinałów Złotego Kasku GKSŻ postanowiła nominować do eliminacji IMŚ /SGP następujących zawodników: Piotr Protasiewicz, Paweł Przedpełski, Szymon Woźniak, Krzysztof Buczkowski, Bartosz Smektała, Jarosław Hampel.

Do eliminacji IME /SEC zawodnicy zostali wylosowani w sposób następujący: Bartosz Smektała, Janusz Kołodziej, Kacper Woryna, Tobiasz Musielak, Paweł Przedpełski, Dominik Kubera, Adrian Miedziński

Podpisane GKSŻ

Czytaj także: Trener kadry wybrał drużynę na finał mistrzostw świata par

Czytaj także: Prezes Polonii wyciąga rękę do Ajtnera-Golloba

Czy GKSŻ słusznie pominęła Pawlickiego i Janowskiego w eliminacjach do GP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (206):

Wszystkie komentarze (206)

Komentarze (206)

×
    Wszystkie komentarze (206)
    PRZEJDŹ NA WP.PL