Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Tomasz Gapiński na prowadzeniu

Tomasz Gapiński w poprzednim sezonie nie miał na czym jeździć. Teraz może przebierać w silnikach

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
- Jak już nie mogę narzekać na silniki, to muszę od siebie wymagać więcej – mówi Tomasz Gapiński, który wyraźnie odrodził się w Ostrowie. Ma sprawdzonych sponsorów, którzy zapewniają mu sprzęt z najwyższej półki. Nic tylko cieszyć się jazdą.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Tomasz Gapiński jak na razie jest czwartym zawodnikiem Nice 1. Ligi Żużlowej pod względem średniej biegowej. Przeciętna 2,400 jest powodem do radości, aczkolwiek niespełna 37-letni żużlowiec nawet, gdy w meczu z Car Gwarant Startem Gniezno wraz z bonusami zdobył 14 punktów, nie był do końca zadowolony. - Jechałem bardzo nerwowo. Znacznie lepiej oceniam swój występ w Łodzi, choć pod względem punktowym, był on porównywalny - wyjaśniał wówczas Gapiński.

Żużlowiec rodem z Piły przez dekadę współpracuje ze sponsorem spod Ostrowa, firmą Jana i Andrzeja Garcarków. - Jubileusz postanowiłem okrasić jazdą dla ostrowskiego klubu. Przy okazji serdecznie dziękuję moim sponsorom, bo bez nich nie miałbym tak szybkiego sprzętu. Mam naprawdę w czym wybierać. Silniki są szybkie. Nie mogę na nic narzekać - podkreśla reprezentant Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Beniaminek z Ostrowa jest niespodziewanym liderem tabeli Nice 1. Ligi Żużlowej. Tomasz Gapiński bardzo spokojnie podchodzi do udanego początku sezonu swojej drużyny. - Wykorzystaliśmy zdarzenie losowe w postaci kontuzji Artura Mroczki w Tarnowie i wygraliśmy. Myślę, że tam będzie ciężko komukolwiek zwyciężyć. Nam też nie było łatwo, ale pojechaliśmy wszyscy równo i mamy na koncie 4 punkty. W drużynie jest nasza siła. Play-offy? Nie pompujmy balonika - zaznacza obecnie najskuteczniejszy zawodnik ostrowskiej drużyny.

Arged Malesa TŻ Ostrovia w IV rundzie Nice 1. LŻ w niedzielę o 14:30 na swoim torze podejmie Lokomotiv Daugavpils.

Czytaj także: Niespotykana sytuacja w Nice 1. LŻ.

ZOBACZ WIDEO Świetny Tai Woffinden. Zobacz skrót meczu Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Góra

Czy Tomasz Gapiński utrzyma wysoką dyspozycję do końca sezonu 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL