Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Plakt reklamujący Lotos MPPK Materiały prasowe / Plakt reklamujący Lotos MPPK

11 maja finał Lotos MPPK. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz pojedzie z "dziką kartą"

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Lotos Mistrzostwa Polski Par Klubowych - to pełna nazwa imprezy, która wyłoni najlepszy klubowy żużlowy duet w kraju. Zawody odbędą się w sobotę, 11 maja, o 14.45 w Bydgoszczy. Organizatorami finału są ZOOleszcz Polonia oraz Speedwayevents.pl.

W imprezie weźmie udział siedem par klubowych, złożonych z dwóch zawodników oraz ewentualnie rezerwowego. Z urzędu miejsce w finale, na zasadzie "dzikiej karty",  ma zapewniony ekipa gospodarzy - ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz.

Identycznie jest w przypadku pięciu klubów PGE Ekstraligi, najwyżej sklasyfikowanych w zeszłorocznych rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski. Na torze w Bydgoszczy zobaczymy więc pary Fogo Unii Leszno, truly.work Stali Gorzów, Betard Sparty Wrocław (złoci medaliści MPPK sprzed roku), forBET Włókniarza Częstochowa oraz Get Well Toruń.

Zobacz także: Woffinden i Janowski wielką siłą Betard Sparty. Oto najlepsze pary PGE Ekstraligi

Ostatnią parę wyłonią Mistrzostwa Par Klubowych DM I ligi w Gnieźnie. Te zawody, z udziałem duetów wszystkich klubów Nice 1. LŻ, odbędą się 30 kwietnia o godzinie 17 na obiekcie Startu.

ZOBACZ WIDEO Nie zabrakło dramaturgii. Zobacz skrót meczu truly.work Stal Gorzów - Speed Car Motor Lublin

Do finału Lotos MPPK awansuje najwyżej sklasyfikowana polska para z tych zawodów, ponieważ Lokomotiv Daugavpils, analogicznie jak w rozgrywkach ligowych, jest tego prawa pozbawiony i będzie w Gnieźnie rywalizował jedynie o Mistrzostwo Par Klubowych DM I ligi.

- Staramy się, razem z Główną Komisją Sportu Żużlowego, odbudować markę Mistrzostw Polski Par Klubowych. W tym roku sponsorem głównym finału tej imprezy została Grupa Lotos, a zawody te zdecydowaliśmy się przeprowadzić w Bydgoszczy, które to miasto przecież było w przeszłości nierzadko świadkiem najważniejszych żużlowych zawodów na świecie. Speedway nad Brdą się odradza i jestem pewien, że 11 maja czeka nas tam ogrom sportowych emocji - powiedział Maciej Polny, prezes firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

- Zawody parowe mają swoją magię. Klasyczna tabela, 21-biegowa, walka o podium często do samego końca, wreszcie wielkie tradycje, jakie w tej formule rywalizacji na torach żużlowych ma nasz kraj. Staramy się przywrócić Mistrzostwom Polski Par Klubowych dawny blask i wierzę, że obejrzymy w Bydgoszczy ciekawe zawody - przyznał Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Zobacz także: Polonia Piła: Hans Nielsen nie miał zastrzeżeń do toru. Polskie gwiazdy nie pojechały, choć tor był regulaminowy

- Bydgoszcz kocha żużel, a nasi kibice chcą oglądać dobre zawody. Tak dzieje się na meczach ligowych ZOOleszcz Polonii, wokół której klimat mocno się ocieplił, tak będzie, czego jestem pewien, podczas finału Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych na stadionie przy Sportowej 2. To impreza wysokie rangi i z ochotą przystaliśmy na propozycję jej współorganizacji. To kolejny krok na drodze odrodzenia speedwaya w naszym mieście - podkreślił Jerzy Kanclerz, prezes i właściciel klubu z Bydgoszczy.

Sprzedaż biletów online na finał Lotos MPPK rozpocznie się wkrótce na stronie bilety.speedwayevents.pl. Honorowy patronat nad zawodami objął europoseł i działacz sportowy Ryszard Czarnecki.

Czy wierzysz, że niedługo uda się odbudować renomę Mistrzostw Polski Par Klubowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • UNIA LESZNO kks Zgłoś
  Szok! Przecież było ogłoszone że będzie w Ostrowie 3 rok z rzędu! Ostrów co zrobił źle?
  • yes Zgłoś
   Dobór drużyn przy zielonym stoliku nie jest najlepszym rozwiązaniem. Są to Mistrzostwa Polski.Jeżeli jedzie 5 drużyn z ekstraligi, to może zrobić zawody w Grudziądzu, który zajął
   Czytaj całość
   6. miejsce w DMP 2018? Może wziąć pod uwagę wyniki DMPJ 2018? ;)A gdyby ktoś z przebiciem załatwił zawody w Świętochłowicach albo w Rzeszowie, to oni właśnie wystawiliby parę w MPPK? A może chciałoby Krosno z Hlibem?
   • brak_zawodnika Zgłoś
    Starają się odbudować markę tej imprezy? To bardzo nieudolnie się starają. Organizacja na placu budowy (telewizja będzie to pokazywać?), stadionie który nawet parkingu nie ma i do tego
    Czytaj całość
    jeszcze przypadkowe nominacje dla drużyn, zamiast eliminacji. I faktycznie zabraknie Falubazu czyli murowanego kandydata do medalu, ale za to wystąpią dwa zespoły z Torunia. Jeden przyśle pewnie Kościucha i juniorów bo nikogo innego nie mają, a drugi gwiazdy równie dużego pokoju, duet Miedziński-Przedpełski wystąpi pod nazwą Częstochowa. Po pilskim finale ZK i ostatnim meczu kadry, kabaretu ciąg dalszy jak widać :). Trzeba było zrobić eliminacje w drugiej lidze, w tym samym terminie w pierwszej, a z ekstraligi wziąć najlepsze drużyny np po 1 rundzie i wtedy to organizować przynajmniej na torze 1 ligowym (zwycięzcy), albo nawet w Lublinie gdzie zainteresowanie na pewno było by duże.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL