Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr PawlickiWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki

GKSŻ wyjaśnia zasady nominacji zawodników do eliminacji do Grand Prix i SEC. Żadnej złośliwości nie było

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Maciej Janowski i Piotr Pawlicki nie znaleźli się w gronie zawodników nominowanych do jazdy w eliminacjach do Grand Prix. Da się słyszeć głosy, że to kara za bunt w Pile i nie tylko. GKSŻ postanowiła wyjaśnić zasady, by uciąć spekulacje.

GKSŻ tłumaczy, że Maciej Janowski i Piotr Pawlicki nie zostali odsunięci od startu w eliminacjach do Grand Prix z powodu buntu w Pile. Przypomnijmy, że za namową tej dwójki pozostali żużlowcy odmówili 20 kwietnia jazdy w finale Złotego Kasku.

Stanowisko centrali to odpowiedź na pojawiające się spekulacje o braku dwóch ważnych nazwisk na liście nominowanych do jazdy w eliminacjach do GP. Inna sprawa, że wszelkie dywagacje mają o tyle uzasadnienie, iż od pewnego czasu mamy zimną wojnę na linii działacze - zawodnicy kadry. Pawlicki podpadł już jakiś czas temu za to, że nie pojawił się na zgrupowaniu w Zakopanem. Po buncie w Pile żużlowiec zarobił kolejne punkty minusowe, Janowski też.

Więcej o buncie w Pile przeczytasz tutaj: Upór zawodników i zaniedbania zabiją klub?

W GKSŻ mówią nam jednak, że nie było skreśleń za bunt, bo wtedy na liście nie byłoby też Szymona Woźniaka (trzeci z buntowników z Piły). Ostatecznie związek miał przyjąć zasadę, że w szóstce na eliminacje znajdą się zwycięzcy rund eliminacyjnych do finału ZK (Piotr Protasiewicz, Paweł Przedpełski, Szymon Woźniak) oraz drugi zawodnik z kwalifikacji z Piły (Krzysztof Buczkowski), gdzie miał się odbyć finał.

ZOBACZ WIDEO Świetny Tai Woffinden. Zobacz skrót meczu Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Góra

Stawkę uzupełniono o dwie dzikie karty. Jedną dano Bartoszowi Smektale, który zbiera bonusy za ubiegłoroczne mistrzostwo świata juniorów. Dostał też dziką kartę na GP Warszawy. Druga dzika karta powędrowała do Jarosława Hampela, o czym mówiono już od miesiąca. Trener kadry Marek Cieślak ceni wyjątkowo tego zawodnika. Chciał go nagrodzić za to, że stawia się na każde jego wezwanie, ale i też za trudną walkę o powrót na tor po ciężkiej kontuzji, jakiej Jarek doznał w półfinale DPŚ.

Czytaj także: Hans Nielsen nie miał uwag do toru, polskie gwiazdy już tak

Jeśli chodzi o eliminacje do SEC, to tu podjęto decyzję o losowaniu. Z grona finalistów Złotego Kasku aż 12 zawodników zgłosiło chęć startu w tychże eliminacjach, stąd taka decyzja. Wyjaśnijmy, że Pawlickiego i Janowskiego nie było na liście chętnych. Swoją drogą, to w PZM i GKSŻ nie powinni się dziwić spekulacjom. W końcu 20 kwietnia w Pile żużlowcy usłyszeli od trenera kadry, że na buncie mogą tylko stracić, że to może ich kosztować pominięciem w nominacjach do startu w eliminacjach do GP i SEC.KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy GKSŻ zastosowała dobry klucz przy rozdziale nominacji do startu w eliminacjach do GP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (29):

 • a13 Zgłoś
  Leśne dziadki ze związku próbują zniszczyć polski żużel dla własnych ambicji. Szlag by ich trafił :/
  • Atito Zgłoś
   pewnie zadnych zlosliwosci ani kar, jednak w Przegladzie Sportowym jest napisane:Wiele wskazuje na to, że działacze wzięli to sobie do serca i całej sprawy nie zakończą po rozdaniu
   Czytaj całość
   nominacji do międzynarodowych eliminacji GP i ME. Zawodnikom wciąż grożą kary od 5 do 50 tysięcy złotych za odmówienie udziału w zawodach. Z kolei Piotr Pawlicki, który został uznany za jednego z prowodyrów strajku, musi się pogodzić z faktem, że nieprędko otrzyma nominację na jakiekolwiek zawody. Choć nikt z władz nie mówi o tym otwarcie, to jego zachowanie traktowane jest w PZM, jako rewanż za brak dzikiej karty dla niego na tegoroczne GP na PGE Narodowym. Działacze uznali wtedy, że nie mogą przyznać nominacji Pawlickiemu, bo ten nie przyjechał na zimowe zgrupowanie kadry.
   • zibo180 Zgłoś
    Piotr Pawlicki,Wozniak i Janowski za buntowanie innych żużlowców powinni zostać zawieszeni w ekstralidze na kilka kolejek
    Wszystkie komentarze (29)

    Komentarze (29)

     Wszystkie komentarze (29)
     PRZEJDŹ NA WP.PL