Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Woryna kontra Sebastian Niedźwiedź WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Kacper Woryna kontra Sebastian Niedźwiedź.

Ojciec Sebastiana Niedźwiedzia: Nie liczy się, kto wygra, ale kto, jakie ma znajomości

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
- Sebastian był drugi w eliminacjach Złotego Kasku w Ostrowie. Wygrał z Miedzińskim, Musielakiem, a nawet Woźniakiem. Jednak to oni jadą w eliminacjach do GP i SEC, a syn zostaje w domu - mówi Krzysztof Niedźwiedź, ojciec żużlowca.

Sebastian Niedźwiedź zajął drugie miejsce w eliminacjach Złotego Kasku w Ostrowie. Finał nie odbył się z powodu protestu zawodników (zakwestionowali oni stan toru), więc GKSŻ karty do GP rozdzieliła, a te do SEC rozlosowała. Niedźwiedź nie miał szczęścia. - Zastanawiam się natomiast, jakie szczęście musi mieć Unia Leszno. W eliminacjach do SEC pojedzie aż trzech jej zawodników. Trzy kuleczki na sześć z Unii. Dla mnie to zastanawiające. Chciałbym być przy tym losowaniu - Krzysztof Niedźwiedź nie kryje irytacji.

- Sebastian we wtorek, gdy ogłoszono nominacje, zwyczajnie się załamał - mówi dalej ojciec żużlowca. - Nie ma nałogów, pilnie pracuje, stara się, w Ostrowie wszystkich miał na rozkładzie, ale szansy mu nie dali. Wcześniej mówiłem o trójce z Leszna, bo zastanawiam się, jakie znaczenie dla losowania miało to, że w GKSŻ jest działacz Unii Ireneusz Igielski. Czasami sobie myślę, że nie liczy się, kto wygra, ale kto, jakie ma znajomości. Naprawdę, w takich momentach odechciewa się żużla i pojawiają się pytania, czy jest sens to ciągnąć.

Czytaj także: Buntownicy z Piły poza eliminacjami do Grand Prix

Krzysztof Niedźwiedź nie byłby może aż tak bardzo rozżalony, gdyby nie przykre doświadczenia z przeszłości. - Dwa lata temu Sebastian nie pojechał przez kontuzję, którą złapał z winy sędziego. Ten zbagatelizował fakt, że na torze się kurzyło i doszło do kraksy trzech zawodników. Rok temu przepadł mu z kolei start w rundzie kwalifikacyjnej do IMŚJ w Rawiczu. Na dokładkę w kuriozalnych okolicznościach - stwierdza ojciec zawodnika.

ZOBACZ WIDEO Nie zabrakło dramaturgii. Zobacz skrót meczu truly.work Stal Gorzów - Speed Car Motor Lublin


- Tydzień przed zawodami Sebastian doznał kontuzji, ale w dniu rundy kwalifikacyjnej przyjechał na stadion - opowiada pan Krzysztof. - Na miejscu dowiedział się, że nie jedzie, a zastępować go będzie Szymon Szlauderbach z Unii Leszno. Zdenerwowałem się, zadzwoniłem do prezesa PZM z pytaniem, co jest grane. Usłyszałem, że oni myśleli, że syn jest na L-4, ale zapomnieli do niego zadzwonić i zapytać. I dziwnym trafem dali w jego miejsce zawodnika Unii, a nie Michała Gruchalskiego, który był pierwszym rezerwowym. Pomijam już fakt, że Sebastian był zdolny, dzień później jechał w lidze.

Czytaj także: Co stało się w Pile. Seria pomyłek i upór zawodników zabiją klub?

Stelmet Falubaz Zielona Góra, czyli polski klub zawodnika, zastanawia się, czy jest jakaś możliwość interwencji w sprawie nominacji do startu w eliminacjach. GKSŻ wyjaśnia nam, że w sprawie pominięcia Niedźwiedzia nie ma drugiego dna. W przypadku GP w ogóle nie był brany pod uwagę. Przyjęto bowiem zasadę nominacji dla zwycięzców rund eliminacyjnych. W przypadku SEC było 12 chętnych, więc zrobiono losowanie.

Działacze żużlowej centrali dodają, że kiedy zawodnicy zbuntowali się w finale ZK w Pile, to ostrzegali, że niektórzy mogą na tym stracić, bo listy do kwalifikacji GP i SEC będą musiały powstać przy "zielonym stoliku". Pierwotnie podstawą do nominacji miały być wyniki.TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Sebastian Niedźwiedź powinien otrzymać nominację do jazdy w eliminacjach SEC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (63):

Wszystkie komentarze (63)

Komentarze (63)

×
    Wszystkie komentarze (63)
    PRZEJDŹ NA WP.PL