Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Hancock w SGPNewspix / Marcin Karczewski. / Na zdjęciu: Greg Hancock w SGP

Znamy obsadę Pucharu Prezydenta Gdańska - Memoriału Zbigniewa Podleckiego. Przyjedzie Greg Hancock

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Już 1 maja w Gdańsku odbędzie się żużlowy turniej par, będący jednocześnie Memoriałem Zbigniewa Podleckiego. Wystąpi siedem duetów, a nad morze zaproszonych jest dwóch byłych mistrzów świata.

W obsadzie turnieju znajduje się 14 byłych i obecnych zawodników Wybrzeża Gdańsk, którzy podzieleni zostali na siedem duetów. Każdy symbolizuje jedną z dzielnic Gdańska, a swoje teamy będą mieć Stogi, Przeróbka, Śródmieście, Nowy Port, Brzeźno, Orunia i Chełm.

Jest to pierwsza edycja turnieju. - Chcemy, by Puchar Prezydenta Gdańska - Memoriał Zbigniewa Podleckiego był rozgrywany w takiej formule także w przyszłości. Dzielnic Gdańska jest ponad trzydzieści, a w zawodach par może pojechać tylko siedem duetów. Tegorocznego wyboru dokonaliśmy po konsultacji z władzami miasta oraz rodziną legendy Wybrzeża. Przyjęliśmy zasadę, że w tych zawodach zawsze będzie startował team Brzeźno, bo z tą dzielnicą związany był Zbigniew Podlecki. Pozostałe będą rokrocznie dobierane systemem rotacyjnym - powiedział Maciej Polny, prezes KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl, organizatora zawodów.

Ostrovia pomaga Polonii Bydgoszcz. Zobacz więcej!

W turnieju nie brakuje gwiazd, jak choćby czterokrotny mistrz świata Greg Hancock, który obecnie jest najbardziej łakomym kąskiem na transferowym torcie po tym, jak Stal Rzeszów, w której miał podpisany kontrakt, nie została dopuszczona do ligi. Ponadto zaproszeni zostali m.in. trzykrotny IMŚ Nicki Pedersen i aktualny mistrz Europy, Leon Madsen.

ZOBACZ WIDEO Mistrz z kolejnym zwycięstwem. Zobacz skrót meczu Get Well Toruń - Fogo Unia Leszno

- Hancock i Madsen to uczestnicy cyklu Speedway Grand Prix 2019, Pedersena też nikomu przedstawiać nie trzeba. To największe gwiazdy majowych zawodów, którym należało nadać odpowiednią rangę. Puchar Prezydenta Gdańska to trofeum, mające długie tradycje na gdańskim stadionie, a pamięć o Zbigniewie Podleckim, legendzie gdańskiego speedwaya, również zasługuje na odpowiednie uczczenie. Nie zabraknie innych ulubieńców gdańskich trybun. Tych dawnych, niedawnych i obecnych. Z pewnością czekają nas 1 maja ciekawe zawody, na które warto zarezerwować sobie czas w trakcie tegorocznej Majówki - dodał Polny.

W Gnieźnie pojedynek Północ-Południe. Menedżerem Dawid Cieślewicz. Zobacz więcej!

Obok największych gwiazd, zaproszono m.in. wracającego po latach do żużla Pawła Hliba. Zdunek Wybrzeże Gdańsk reprezentuje sześciu zawodników, w tym wracający po kontuzji Jacob Thorssell, dla którego ma to być próba generalna przed ligowym meczem.

Lista Startowa

Stogi
1. Krystian Pieszczek (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
2. Jacob Thorssell (Szwecja, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Przeróbka
3. Leon Madsen (Dania, forBET Włókniarz Częstochowa)
4. Mirosław Jabłoński (Polska, Car Gwarant Start Gniezno)

Śródmieście
5. Greg Hancock (USA, bez klubu w Polsce)
6. Karol Żupiński (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Nowy Port
7. Paweł Hlib (Polska, Wilki Krosno)
8. Thomas H. Jonasson (Szwecja, Polonia Piła)

Brzeźno
9. Kacper Gomólski (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
10. Kamil Brzozowski (Polska, ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz)

Orunia
11. Adrian Cyfer (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
12. Mikkel Bech (Dania, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Chełm
13. Nicki Pedersen (Dania, Stelmet Falubaz Zielona Góra)
14. Sebastian Ułamek (Polska, forBet Włókniarz Częstochowa)

Trwa już sprzedaż biletów online na Puchar Prezydenta Gdańska - Memoriał Zbigniewa Podleckiego. Wejściówki są dostępne na stronie: bilety.speedwayevents.pl.

Szczegółowy cennik
Bilet Dziecięcy (do lat 6)- 1 zł
Bilet Ulgowy (upoważnia do wstępu na stadion osoby uczące się do 18. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz emerytów i rencistów, po okazaniu legitymacji emeryta/rencisty. Nie obowiązuje na Trybunie Głównej/VIP) - 10 zł
Bilet Normalny - 15 zł
Bilet Trybuna Główna Ulgowy (upoważnia do wstępu na Trybunę Główną/VIP osoby uczące się do 18. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz emerytów i rencistów, po okazaniu legitymacji emeryta/rencisty) - 15 zł
Bilet Trybuna Główna Normalny - 30 zł
Program zawodów - 10 zł

Czy obsada gdańskiego turnieju jest atrakcyjna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (24):

Wszystkie komentarze (24)

Komentarze (24)

    Wszystkie komentarze (24)
    PRZEJDŹ NA WP.PL