WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mariusz Krupa / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki na meczu kadry. Tu akurat dobrze założył plastron.

Maciej Janowski i Piotr Pawlicki podpadli sponsorom. Przykryli ich logotypy

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Sponsorzy reprezentacji Polski na żużlu oburzeni zachowaniem zawodników Macieja Janowskiego i Piotra Pawlickiego. Na meczu Polska - Reszta Świata obaj przykryli reklamy firm, które zrzucają się na budżet kadry.

Budżet reprezentacji to nie jest tak wielka kasa, jak w przypadku klubu PGE Ekstraligi, ale zawodnicy, którzy dostają powołania na mecze towarzyskie kadry i turniej Speedway of Nations dostają za to konkretne pieniądze. W przypadku SoN wynagrodzenie przekracza 30 tysięcy złotych, gdy idzie o spotkanie, takie jak to ostatnie z Resztą Świata, żużlowcy dostają 15 tysięcy. Nic dziwnego, że sponsorzy reprezentacji wyrazili oburzenie, kiedy zobaczyli, jak poubierali się żużlowcy na mecz, który odbył się 21 kwietnia w Rzeszowie.

Maciej Janowski przed zawodami paradował w klubowej kurtce Betardu Sparty Wrocław, choć podobnie jak wszyscy dostał ciepłą odzież z logotypami sponsorów kadry. Tych schował jednak pod kurtką. Z kolei Piotr Pawlicki tak założył plastron na prezentacji, że ukrył pod nim pagony, na których były nazwy firm, które za to miejsce zapłaciły konkretne pieniądze.

Czytaj także: GKSŻ wyjaśnia zasady nominacji zawodników do eliminacji do Grand Prix i SEC

Nie od dziś jest tak, że wielu żużlowców, często dla zwykłego lansu, potrafi biegać do telewizyjnych wywiadów z puszką pewnego napoju energetycznego, nie przykłada natomiast większej wagi do należytego prezentowania innych sponsorów. Ci jednak obejrzeli transmisję, zrobili zdjęcia i są zwyczajnie oburzeni.

Dodajmy, że widok Janowskiego w kurtce, czy Pawlickiego z przykrytymi pagonami kontrastował z ubiorem takiego Bartosza Zmarzlika , który w parku maszyn był ubrany w kevlar, plastron miał założony należycie i każdy mógł zobaczyć, za czyje pieniądze jeździ kadra.

Czytaj także: Mocne słowa ojca zawodnika Falubazu: Nie liczy się kto wygra, ale kto ma znajomości

ZOBACZ WIDEO Świetny Tai Woffinden. Zobacz skrót meczu Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona GóraKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy zachowanie kadrowiczów należy uznać za naganne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (48):

    Pokaż więcej komentarzy (45)
    PRZEJDŹ NA WP.PL