Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał Złotego Kasku został odwołany przez wystające krawężnikiWP SportoweFakty / Jakub Barański. / Finał Złotego Kasku został odwołany przez wystające krawężniki

Kolejne kontrowersje w Pile. Znów jest problem z torem!

Dawid Borek
Dawid Borek
Po przerwaniu 6. biegu meczu Euro Finannce Polonia Piła - Power Duck Iveston PSŻ Poznań na torze pojawili się sędzia i komisarz. Powód: nawierzchnia odchodzi wręcz całymi płatami. Organizatorzy starają się uratować zawody.

Osiem dni temu w Pile nie doszedł do skutku finał Złotego Kasku. Zawodnicy zgłosili bowiem wiele uwag co do stanu toru i jego infrastruktury. Brakowało nawierzchni, na prostej startowej wystawał krawężnik, nie domykała się bramka. Koniec końców zawody zakończyły się skandalem.

W kończącym się tygodniu na pilski owal dosypano około 100 ton świeżej nawierzchni. Żużlowcy Euro Finannce Polonii na swoim domowym torze trenowali w piątek i sobotę, przygotowując się do niedzielnego spotkania z Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań. Potyczka rozpoczęła się zgodnie z planem, ale żużlowcy mieli kłopot z płynną jazdą.

Zobacz także: Mecz Wilki Krosno - OK Bedmet Kolejarz Opole przełożony. Znamy już nowy termin!

W drugim wyścigu upadł nieatakowany przez nikogo Paweł Staniszewski, w czwartej gonitwie na torze wylądował Michał Curzytek, w piątym biegu z nawierzchnią zapoznał się Damian Dróżdż, z kolei w szóstej odsłonie szarpnęło Tomasa H. Jonassona, po czym w jego motocykl wpadł Paweł Staniszewski.

Po ostatniej kraksie na torze pojawił się sędzia Jerzy Najwer oraz komisarz Grzegorz Janiczak. Panowie przeszli się po owalu, skupiając swoją uwagę głównie na dziurach, które utworzyły się na obu łukach. Kłopot jest spory, bo tor wręcz odchodzi całymi płatami. Przed dosypaniem nawierzchni takich sytuacji nie było.

Zobacz także: Ostafiński z Galewskim biorą się za łby. Sędziowie, opamiętajcie się, bo tu gra toczy się o miliony

Gospodarze starają się uratować zawody, wyjechały ciągniki. Póki co mecz przerwano.


ZOBACZ WIDEO Get Well Toruń jak New York Knicks. "Tam przydałby się różdżkarz"Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy sędzia powinien ogłosił walkowera na korzyść PSŻ-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • Pitt Zgłoś
  Tytuł powinien brzmieć " kolejny problem z komisarzem i sędzią zawodów". Bo tu trzeba się doszukiwać patologii a nie gnębić i pastwić się nad klubem z Piły.
  • doc holliday Zgłoś
   Widzę, że Piła nie wyciąga żadnych wniosków!Poprzedni zarząd DNO!Jakie są wyniki śledztwa poprzedniej ekipy?Marynarki, również powinny zając się osobami odbierającymi tor.Żal
   Czytaj całość
   tylko kibiców i zawodników.Kto odbierał tor w marcu?Jeśli ktoś wie, proszę o nazwiska.
   • Hampelek Zgłoś
    Za wszystkie straty finansowe klubu i walkower musi zapłacić osoba, która odbierała tor w marcu. Nikt im nawierzchni w kilka dni nie wywiózł z toru!!!
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL