Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion w Łodzi po opadach deszczu WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Stadion w Łodzi po opadach deszczu

Mecz Orzeł - Start został odwołany. Znamy prawdopodobny nowy termin

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Zaplanowany na niedzielę mecz Orła Łódź z Car Gwarant Startem Gniezno został odwołany ze względu na obfite opady deszczu. Taka decyzja zapadła już kilka chwil po godzinie 16:00. Znamy prawdopodobny nowy termin pojedynku w Łodzi.

- My byliśmy tutaj już po 10. Tor był bardzo twardy, dobrze przygotowany. Na początku prognozy były w miarę optymistyczne. Opady miały zanikać, mieliśmy takie informacje z lotniska. Niestety, pogoda dynamicznie się zmieniała. Po ciągłych opadach deszczu tor jest bardzo rozmiękły. Mimo że pod spodem jest twardy, pojawiła się maź. Na dalszą część dnia prognozowane są kolejne opady, co uniemożliwiłoby odjechanie spotkania - powiedział Rafael Wojciechowski, menedżer Car Gwarant Startu Gniezno.

Czytaj także: Wypadł ze składu, a miał być liderem. Andriej Kudriaszow nie spełnia oczekiwań

Początek niedzielnego spotkania w Łodzi był zaplanowany na godzinę 18:00, a decyzja o jego odwołaniu zapadła już około dwie godziny wcześniej. Czy nie było pomysłu, by jeszcze trochę z nią poczekać?

- Przede wszystkim prognozy pogody są niekorzystne. Stan toru powoduje, że nie za bardzo coś dałoby się z nim zrobić. Wokół toru jest odwodnienie liniowe, nie można by tej mazi ściągnąć do krawężnika. Odwodnienie liniowe w tym przeszkadza, mogłoby ono zostać zasypane, co uniemożliwiłoby usunięcie wody - dodał Wojciechowski.

Kluby wstępnie porozumiały się w sprawie nowego terminu tego spotkania. Mecz Orła ze Startem ma się odbyć 19 maja. W poniedziałek powinniśmy poznać ostateczną decyzję w tej sprawie.

Czytaj także: Kim Nilsson kontaktował się z jednym klubem. Jest otwarty na oferty z Polski


ZOBACZ WIDEO "Dostaliby więcej za punkt, to by pojechali". Odwołanie finału Złotego Kasku pomyłką?TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Car Gwarant Start Gniezno awansuje do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL