Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Karczmarz i Stanisław ChomskiWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Rafał Karczmarz i Stanisław Chomski

Karczmarz jak równy z równym z leszczynianami. Pobudka częstochowian? (ranking juniorów)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Dwa najlepsze duety juniorskie w PGE Ekstralidze nie spisały się zbyt dobrze w meczach trzeciej kolejki. W Lesznie Rafał Karczmarz równał do Bartosza Smektały, z kolei w Częstochowie jazdę bez punktów zakończył Wiktor Trofimow jr.

Między innymi to dzięki Rafałowi Karczmarzowi i Mateuszowi Bartkowiakowi wynik w spotkaniu Fogo Unia Leszno - truly.work Stal Gorzów tak długo trzymał w napięciu. Wprawdzie ta para przegrała swój trzeci bieg juniorski w tym sezonie, ale już nie 1:5 i co ciekawe, potrafiła pokonywać seniorów mistrzów Polski na ich torze. Karczmarz zostawił za sobą Brady'ego Kurtza, a Bartkowiak sensacyjnie Piotra Pawlickiego. Pierwszy z gorzowian dwukrotnie miał też na rozkładzie Dominika Kuberę.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sławomir Peszko wielkim fanem żużla. Czeka na mecz Włókniarz - Unia

Kibice w Lesznie mogą mieć o swojego juniora pewne obawy, bo jego średnia biegowa nie imponuje (1,000), a punktów wiele przy jego nazwisku nie ma. Nie można jednak do końca deprecjonować dokonań Kubery, bo w niedzielę w pokonanym polu zostawił Szymona Woźniaka i Petera Kildemanda i to w sytuacji, gdy wynik cały czas oscylował wokół remisu. Bartosz Smektała z kolei pokonał dwukrotnie Andersa Thomsena, choć akurat od najlepszego juniora na świecie oczekiwać należy znacznie więcej.

Wreszcie wsparciem dla starszych kolegów byli młodzieżowcy forBET Włókniarza Częstochowa i Stelmet Falubazu Zielona Góra. Po dwóch rundach nie mieli na koncie choćby jednej wygranej z seniorem rywali, a po piątku w tej rubryce widnieje już cyfra dwa.

ZOBACZ WIDEO Grand Prix w Częstochowie od 2021 roku? To możliwe!

Lwy mogły liczyć przede wszystkim na Michała Gruchalskiego (6 punktów), który w pojedynkach z Wiktorem Lampartem wyszedł na plus (2:1), a pokonał też Andreasa Jonssona. Jakub Miśkowiak w jednym z biegów okazał się natomiast lepszy od Roberta Lamberta. Młodzi częstochowianie podwoili w tym spotkaniu swój dotychczasowy dorobek punktowy. Po stronie Speed Car Motoru Lublin zawiódł Wiktor Trofimow jr, który zakończył mecz z zerem na koncie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Plusy i minusy. Promujemy młodych i Pawła Miesiąca, który rządził w Częstochowie. Bartosz Zmarzlik zawiódł

W Zielonej Górze kibice oszaleli z radości po tym, jak Norbert Krakowiak w wyścigu ósmym umiejętnie obronił się przed Antonio Lindbaeckiem i Kennethem Bjerre. Łączny dorobek 19-latka to 6 "oczek" i 2 bonusy. Mateusz Tonder dołożył punkt z bonusem i Myszy na tym polu zbudowały przewagę nad MRGARDEN GKM-em Grudziądz (7 do 3).

Ranking juniorów PGE Ekstraligi:

MiejsceKlubZawodnicyPkt w bieg. jun.Pkt ogółemPokonani seniorzy
1.LesznoSmektała, Kubera143210
2.LublinTrofimow jr, Lampart11284
3.GorzówKarczmarz, Bartkowiak4238
4-5.Wrocław*Drabik, Liszka6162
4-5.CzęstochowaGruchalski, Miśkowiak9162
6.GrudziądzTurowski, Rolnicki11152
7.Zielona GóraKrakowiak, Tonder7122
8.Toruń*Kopeć-Sobczyński, Bogdanowicz470

 * mecz Betard Sparta Wrocław - Get Well Toruń został przełożony na 19 maja

Czy juniorzy Fogo Unii Leszno utrzymają prowadzenie w rankingu po czwartej rundzie PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL