Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Artur Mroczka

Nice 1 LŻ. Artur Mroczka nie wróci na mecz z Orłem Łódź. Koza przyprawi sztab szkoleniowy Unii Tarnów o ból głowy?

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Artur Mroczka nie wystąpi w niedzielnym spotkaniu piątej kolejki Nice 1 LŻ, w którym Unia Tarnów podejmie na swoim torze Orła Łódź. Zawodnik nadal nie wyleczył kontuzji i ponownie zastąpi go sprowadzony niedawno Ernest Koza.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Artur Mroczka doznał kontuzji 7.04 na torze w Gdańsku. W wyjazdowym meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk zawodnik złamał kość łódeczkowatą. Szacowano, że rozbrat żużlowca z motocyklem potrwa około miesiąca. Ten termin powoli dobiega końca, ale Mroczka nie doszedł jeszcze do pełnej sprawności i jest już niemal przesądzone, że absencja wydłuży się.

Wychowanka GKM-u Grudziądz zabraknie na pewno w niedzielę, gdy w ramach piątej rundy Nice 1.LŻ tarnowianie ugoszczą na swoim obiekcie ekipę Orła Łódź.  - Nie ma szans żeby Artur wrócił na niedzielną potyczkę. Nie ma takiej fizycznej możliwości - rozwiewa wątpliwości menedżer Tomasz Proszowski.

Spotkanie z drużyną Lech Kędziory będzie trzecim, w którym Unia nie będzie mogła skorzystać z Mroczki. Pod znakiem zapytania stoi także jego start tydzień później, gdy tarnowianie wybiorą się do Gniezna mierzyć swoje siły z Car Gwarant Startem.

CZYTAJ TAKŻE: Chmiel potwierdził formę. Czaja wreszcie skuteczny (noty)

ZOBACZ WIDEO Zagar miał kosmiczną ofertę z Motoru. "Można było spaść z krzesła"

Na szczęście sztab szkoleniowy Unii nie musi już wystawiać w składzie trzech juniorów, w tym jednego pod numerem seniorskim. W minionym tygodniu, tuż przed wyjazdem do Rybnika, po kilkunastu dniach trudnych negocjacji dopięto wypożyczenie z OK Bedmet Kolejarza Opole - Ernesta Kozy. - Nie chcę zdradzać szczegółów rozmów. Cieszymy się, że udało nam się go sprowadzić - ucina Proszowski.

Wychowanek Jaskółek wrócił do macierzystego klubu po trzech latach przerwy. Jak na debiut i pierwszy w tym sezonie mecz o poważną stawkę spisał się przynajmniej przyzwoicie. W czterech startach wywalczył pięć oczek, a dorobek okrasił zwycięstwem w pierwszym biegu, dorzucając najlepszy czas dnia. Dorobek mógł być wyższy, gdyby nie defekt na punktowanej pozycji. Żużlowiec udowodnił ponadto, że mimo braku występów w rozgrywkach ligowych nie zatracił swojego największego atutu, błyskawicznych wyjść spod taśmy

- Nie ulega wątpliwości, że mecz ROW-em trzeba mu zapisać na plus. Wypadł obiecująco. Do tej pory brał udział tylko w sparingach i treningach, a to nie to samo, co potyczka ligowa. Praktycznie z marszu pojechał na tor najsilniejszego zespołu w Nice 1 LŻ, a i tak świetnie sobie poradził. No i na co należy zwrócić uwagę, nie woził się, tylko gryzł owal. Z tym większym spokojem czekamy na spotkanie w Tarnowie, bo ten obiekt nie jest mu obcy - wyjaśnia.

Wygląda na to, że ściągając Kozę, drużyna zyskała godnego zastępcę Mroczki, a sztab szkoleniowy zagwarantował sobie komfort psychiczny. Nie trzeba już nerwowo obgryzać paznokci i odliczać dni do powrotu jednego z liderów. Drużyna jest zabezpieczona, a 29-latek może się skupić na spokojnym wyleczeniu urazu.

CZYTAJ TAKŻE: GKSŻ zawiesił licencję toru w Pile

Czy Ernest Koza wywalczy sobie na stałe miejsce w składzie Unii Tarnów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL