Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Smektała WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Bartosz Smektała

PGE Ekstraliga. Smektała pogubił się w meczu ze Stalą. Nie nadążał za zmianami

Dawid Borek
Dawid Borek
- Gubiłem się z przełożeniami. Warunki zmieniały się na tyle, że za tym nie nadążałem - tak Bartosz Smektała tłumaczy swoją gorszą dyspozycję w meczu Fogo Unii Leszno z truly.work Stalą Gorzów (51:39).

- Mój dorobek byłby dobry, gdybym go zebrał w trzech, a nie w pięciu biegach - mówi w rozmowie z leszczynskisport.pl Bartosz Smektała, który w konfrontacji Fogo Unii Leszno z truly.work Stalą Gorzów (51:39, relacja TUTAJ) uzbierał tylko pięć punktów w pięciu wyścigach. Jak na Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów to wynik raczej kiepski.

- Popełniłem kilka błędów. Mam szybkie motocykle, ale nie były dobrze dopasowane. Nie ukrywam, że gubiłem się, jeśli chodzi o przełożenia. Warunki zmieniały się na tyle, że za tym nie nadążałem. Trochę to przykre, bo to domowy tor i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca - wyjaśnia swoją kiepską dyspozycję w potyczce z wicemistrzami kraju.

W spotkaniu z truly.work Stalą Gorzów nie zachwycał też drugi z leszczyńskich juniorów - Dominik Kubera - który w pięciu gonitwach zdobył jeden punkt mniej od Smektały. Między innymi przeciętna postawa młodzieżowców mistrzów Polski sprawiła, że gorzowianie bardzo długo pozostawali w grze o zwycięstwo na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.

Zobacz także: Hit w pigułce. Sensacja wisiała w powietrzu. Pierwsze ostrzeżenie dla Fogo Unii

Fogo Unia wypracowała 12-punktową przewagę dopiero w trzech ostatnich biegach. Łatwo policzyć, że gonitwach numer 12, 13, i 14 drużyna Piotra Barona triumfowała podwójnie, kończąc całe zawody bardzo mocnym uderzeniem.

- Stal zawsze jeździ dobrze w Lesznie i spodziewałem się trudnego boju. Zresztą, jakby nie patrzeć, w Ekstralidze nie ma słabych zespołów. Wiadomo, że są ekipy, którym nie wiedzie się na początku rozgrywek, ale nie można odmówić im walki o punkty. Tym bardziej chwała kolegom za to, że znaleźli odpowiednie ustawienia na końcówkę, bo wynik jest dość pokaźny - stwierdza Smektała.

ZOBACZ WIDEO Get Well Toruń jak New York Knicks. "Tam przydałby się różdżkarz"TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy byłaś/eś zawiedziona/y formą Smektały w meczu ze Stalą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL