Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil BrzozowskiWP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Kamil Brzozowski

Kamil Brzozowski dokonał świetnego wyboru. Polonia płaci na czas i może skupić się tylko na jeździe

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Kamil Brzozowski bardzo udanie rozpoczął sezon 2019. Doświadczony żużlowiec trafił do ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz i z marszu stał się liderem tego zespołu. - Jestem zadowolony. Klub nie ma wobec mnie żadnych zaległości - powiedział.

Kamil Brzozowski na początku ubiegłorocznych zmagań dość sceptycznie wypowiadał się o startach w 2. Lidze Żużlowej. Postawił sobie za cel uzyskanie średniej biegopunktowej 2,000 i wyznał, że jeżeli jej nie osiągnie, to zdecyduje się na zakończenie kariery. W barwach drużyny z Ostrowa nie był aż tak skuteczny, ale nie dotrzymał słowa i dalej startuje na żużlu.

- Przeniosłem się do Bydgoszczy i jak na razie jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. W naszej drużynie panuje fajna atmosfera, więc jeszcze trochę pojeżdżę - zapewnił 32-latek.

Zobacz także: Marcin Jędrzejewski chce do Polonii Bydgoszcz. Jest reakcja Jerzego Kanclerza

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz w końcu wychodzi na prostą. Przez kilka ostatnich lat klub musiał spłacać długi. Teraz w mieście nad Brdą wszystko jest już poukładane. - Jeżeli chodzi o kwestie finansowe, to Polonia nie ma wobec mnie żadnych zaległości. Wszystko jest płacone na bieżąco i nie mogę na nic narzekać. Cieszę się, że podpisałem kontrakt akurat w Bydgoszczy. Mam nadzieję, że moja jazda dalej będzie tak dobrze wyglądać - dodał.

ZOBACZ WIDEO Tylko Bartosz Zmarzlik może dorównać Taiowi Woffindenowi?

Wychowanek gorzowskiej Stali lubi występować na Pomorzu. Zdobywał punkty dla Grudziądza, Gdańska, Torunia, a teraz przyszedł czas na Bydgoszcz. - Zwiedziłem wszystkie kluby w tym regionie. Mam nadzieję, że na Bydgoszczy się to zakończy. Jeżeli chodzi o moje starty w pozostałych klubach, to nie mam złych wspomnień. Wszędzie dobrze mi się jeździło, ale życie toczy się do przodu. Jestem zadowolony, że w przeszłości podpisywałem kontrakty z tymi klubami - przyznał Brzozowski.

Krajowy senior bydgoszczan nie zadowala się dobrym początkiem sezonu. Szuka jazdy w różnych turniejach i testuje silniki. - Przyjechałem na turniej do Gdańska z jednym silnikiem. Chciałem go sprawdzić i przetestować. Mam dwa, ale chcę mieć jeszcze trzeci w zapasie. Myślę, że musimy nad nim popracować i coś zmienić, ponieważ na gdański tor zupełnie nie pasował. Były to zawody treningowe, ale każdy zawsze chce wygrywać - stwierdził.

Zobacz takżePrezes Polonii Bydgoszcz odpowiada na zarzuty kibica. Ręka do Oskara Ajtnera-Golloba od dawna jest wyciągnięta

Uczestnicy turnieju w Gdańsku mieli utrudnione zadanie. Pogoda spłatała im figla, ponieważ już na samym początku zawodów spadł deszcz. Nie brakowało groźnych sytuacji na torze, ale doszło tylko do jednego niebezpiecznego upadku. - Było trochę wody na torze, ale był równy dla wszystkich. Ważne, że skończyliśmy zawody cało i zdrowo. Tomas Jonasson narzekał trochę na palce, ale chyba nic poważnego mu się nie stało - zakończył lider Polonii.

Czy Kamil Brzozowski poprowadzi ZOOleszcz Polonię Bydgoszcz do sukcesu w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

PRZEJDŹ NA WP.PL