Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Kasprzak WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak

PGE Ekstraliga: Kasprzak wciąż szuka. "Silniki są super, kwestią ich dopasowanie"

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Krzysztof Kasprzak pomimo odpowiedniego przygotowania do sezonu, wciąż nie punktuje na zadowalającym poziomie. Dobrym symptomem może być jednak jego występ w niedzielnym meczu przeciwko Fogo Unii Leszno.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Krzysztof Kasprzak na swoim macierzystym torze zdobył osiem punktów i bonus. To niezły rezultat, jednak w żużlowcu truly.work Stali Gorzów drzemią spore rezerwy. W niedzielę w Lesznie nie wygrał bowiem indywidualnie żadnego wyścigu, a jego drużyna przegrała mecz (39:51 - więcej o tym spotkaniu przeczytasz tutaj).

Gorzowianie zawiedli w końcówce. Trzy ostatnie biegi przegrali podwójnie. Kasprzak uważa, że jego drużynę stać jednak w tym sezonie na bardzo wiele. - Jeżeli do nominowanych remisujemy u mistrza Polski, to play-off jest w naszym zasięgu, tylko każdy z nas powinien dorzucić po dwa, trzy punkty. Nie jesteśmy aż tak słabi - uważa były wicemistrz świata.

Wychowanek Fogo Unii Leszno przyznaje, że leszczyński tor nie jest już taki sam jak za czasów jego startów z Bykiem na piersi. - Geometria jest ta sama, ale nawierzchnia i ścieżki są inne. Praktycznie nowy tor dla mnie. Jak nie trafisz dobrze z ustawieniami, to jest zero. Później zmieniasz motocykl i możesz wrócić do gry - tłumaczył reprezentant Polski.

Czytaj także: Karczmarz jak równy z równym z leszczynianami. Pobudka częstochowian?

Jeden z filarów Stali wciąż szuka odpowiednich ustawień swoich jednostek napędowych. Jeśli trafi z przełożeniami, może wrócić do czołówki PGE Ekstraligi, a gorzowianie staną się kandydatem do walki o medale.

- Silniki są super, tylko dopasowanie, tak jak każdy. Jeden bieg wygrywasz, a w kolejnym nic nie zmieniasz i przyjeżdżasz ostatni. Dzisiejszy żużel jest bardzo na włosku. Zmienisz dyszę i praktycznie przyjeżdżasz z tyłu. Trzeba mieć sporo szczęścia, bo każdy z nas potrafi jeździć i jest w formie, ale jak nie ma na czym jechać, to robi się problem - przyznał Kasprzak.

ZOBACZ WIDEO Sensacja wisiała w powietrzu! Zobacz skrót meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra - MRGARDEN GKM GrudziądzCzy Stal Gorzów może włączyć się do walki o medale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL