Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Janowski, Maksym Drabik WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maciej Janowski, Maksym Drabik

PGE Ekstraliga: karambol w Grudziądzu. Żółta kartka dla Macieja Janowskiego za ostrą jazdę

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do fatalnego wypadku doszło w dziesiątym biegu spotkania MRGARDEN GKM Grudziądz z Betard Spartą Wrocław. W pierwszym łuku zderzyli się Maciej Janowski, Krzysztof Buczkowski oraz Przemysław Pawlicki.

Maciej Janowski po starcie znajdował się za Krzysztofem Buczkowskim, ale dysponował sporą prędkością i na każdym z łuków starał się atakować i nękać zawodnika gospodarzy. Na wejściu w pierwszy łuk kapitan Betard Sparty Wrocław przeszarżował i sczepił się motocyklem z rywalem.

Upadek Buczkowskiego wyglądał fatalnie, a niestety tuż za dwójką znajdował się Przemysław Pawlicki. Drugi z zawodników MRGARDEN GKM-u Grudziądz zachował się jednak bardzo przytomnie i zdążył położyć motocykl tak, aby nie trafić pełnym impetem w zespołowego kolegę.

Czytaj także: Miniżużlowy długi weekend w Rybniku 

Sędzia Paweł Słupski uznał Janowskiego winnym spowodowania upadku Buczkowskiego i wykluczył wrocławianina z powtórki. Dodatkowo ukarał zawodnika Betard Sparty żółtą kartką.

ZOBACZ WIDEO Paweł Miesiąc nie ma żadnych kompleksów. Każdy wyścig pokazuje jego karierę

Buczkowski i Pawlicki wrócili bez problemów do parku maszyn. Janowski trafił za to do karetki i przeszedł badania, po których orzeczono, że jest niezdolny do dalszej jazdy.

Czytaj także: Polacy zaczynają walkę o złoto w SoNCzy Maciej Janowski zasłużył na żółtą kartkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

 • pzw736 Zgłoś
  Za takie zachowanie na torze czerwona kartka dla Maćka a nie żółta
  • SATORI Zgłoś
   do wszystkich mądrych wynik wynikiem ale popatrzcie na to spokojnie bez emocji Maciek wszedł na krawężnik a Buczek zjażył ,że to błąd więc chciał z powrotem wrócic i tu nagle
   Czytaj całość
   koło Maćka popatrzcie na to spokojnie kto kogo pociągnął zaznaczam nie ma tu nic wspólnego wynik chodzi o fakt
   • Szak1 CKM Zgłoś
    Nie jestem kibicem Sparty ale to nie był bezmyślny atak Janowskiego w momencie ataku miał pół wolnego toru bo tyle miejsca zostawił Buczkowski wierząc w swoją szybkość ale zauważył
    Czytaj całość
    że w szczycie łuku Janowski może go zablokować więc zaczął zamykać bramę Janowski zaczął przymykać gaz bo zauważył manewr Buczka ale to było wejście w wiraż tylne koło uciekło do przodu bo przednie trafiło na krawężnik przez co motor stanął w poprzek .Buczkowski też ma w tym wypadku swój udział bo zostawił bardzo dużo miejsca
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

    ×
     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL