WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Szymon Woźniak

PGE Ekstraliga. Pogoda sprawiła psikusa Stali. Woźniak nie znalazł złotego środka

Dawid Borek
Dawid Borek
Kto wie, jak rozstrzygnęłyby się niedzielne derby między truly.work Stalą Gorzów a Stelmet Falubazem Zielona Góra (41:49), gdyby nad stadionem im. Edwarda Jancarza nie przeszła ulewa. Ta sprawiła psikusa gorzowianom.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Drużyna Stanisława Chomskiego udanie rozpoczęła konfrontację z lokalnym rywalem, po 8. biegu prowadząc różnicą ośmiu punktów (28:20). Im dalej w las, tym truly.work Stal Gorzów radziła sobie jednak gorzej. Stelmet Falubaz Zielona Góra wygrał drużynowo sześć kolejnych wyścigów, koniec końców triumfując na stadionie im. Edwarda Jancarza 49:41.

- Tor się zmienił w trakcie zawodów, ale nie była to diametralna zmiana - przyznaje Szymon Woźniak w rozmowie z "Lubuski Sport TVP3". Jego zdaniem gorzowianom bardziej od zmiany nawierzchni już podczas samych zawodów przeszkodziła sobotnia ulewa, która mocno wpłynęła na stan toru.

Hit w pigułce: Piotr Protasiewicz skradł show w derbach (komentarz)

- Tor różnił się od tego, jaki mieliśmy na treningach. W sobotni wieczór przeszła 40-minutowa ulewa, a w niedzielę trener z toromistrzem musieli robić wszystko, by nawierzchnię przesuszyć i ubić. Choć start został taki jak powinien, to trasa była trochę dobita. Wielka szkoda, że nie potrafiliśmy tego pogodzić - stwierdza był mistrz Polski.

Na ulewie ucierpiała truly.work Stal, ucierpiał też sam Woźniak, który po dobrych startach nie był w stanie dowozić najlepiej punktowanych pozycji do linii mety. Trzykrotnie spadał z prowadzenia za plecy rywali.

Noty dla zawodników Stelmet Falubazu Zielona Góra.

- Wiadomo, że nie jesteśmy zadowoleni z wyniku drużyny, ja nie jestem też zadowolony ze swojego indywidualnego rezultatu. Moją bolączką była prędkość na trasie, mimo usilnych starań nie potrafiłem znaleźć złotego środka między dobrym startem a dobrą szybkością na dystansie. Starałem się jak mogłem, ale byłem bezradny - komentuje Woźniak.

ZOBACZ WIDEO Nie tylko Sparta ma problem z juniorami. Dotyczy to większości klubów

Czy porażka Stali z Falubazem była dla ciebie zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

    Pokaż więcej komentarzy (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL