Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zawody w latach 50Materiały prasowe / Urząd Gminy Skalmierzyce / Zawody w latach 50.

Kolejna inicjatywa ostrowskiego klubu. Powstanie wystawa o historii żużla

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Już za dwa lata w Ostrowie obchodzona będzie rocznica 90-lecia sportu żużlowego. Znacznie wcześniej, bo już we wrześniu tego roku, na stadionie ma powstać wystawa dotycząca historii tej dyscypliny.

W najbliższym czasie w Ostrowie świętowanych będzie kilka rocznic. Mija dokładnie 70 lat od wywalczenia przez tamtejszy klub wicemistrzostwa Polski. Ponadto w 1999 roku Tomasz Jędrzejak, Karol Malecha i Michał Szczepaniak zwyciężyli w finale MMPPK.

Za rok minie 70. rocznica rozegrania pierwszego Turnieju o Łańcuch Herbowy, a w 2021 roku będzie 90-lecie żużla w Ostrowie. Pierwsze zawody w tym mieście odbyły się w 1931 roku.

Czytaj także: Fakty i liczby. Tysiąc punktów mistrza Polski. Niemoc Kopcia-Sobczyńskiego

Między innymi z tego powodu w Ostrowie zorganizowana zostanie wystawa poświęcona historii sportu żużlowego, o czym poinformowano za pośrednictwem strony tzostrovia.pl. Arged Malesa TŻ Ostrovia pozyskała na ten cel grant w wysokości 6.000 zł z Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Wystawa znajdować się będzie na trybunie głównej Stadionu Miejskiego i udostępniona zostanie najpóźniej na początku września tego roku. Nadzór nad nią sprawować będą korespondent WP Sportowe Fakty Maciej Kmiecik, zajmujący się historią żużla Artur Małecki oraz fotograf Anna Kłopocka.

Czytaj także: Media z całego świata będą na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

ZOBACZ WIDEO Paweł Miesiąc nie ma żadnych kompleksów. Każdy wyścig pokazuje jego karierę

Jak oceniasz inicjatywę ostrowskiego klubu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL