WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Maciej Janowski

PGE Ekstraliga: Maciej Janowski już po operacji. W jego barku umieszczono specjalną płytkę

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Maciej Janowski przeszedł w środę operację. Zawodnikowi wszczepiono specjalna, metalową płytkę, która ma poprawić stabilność i ruchomość kontuzjowanego barku. Wszystko po to, aby zawodnik Betard Sparty Wrocław jak najszybciej wrócił na tor.

Poniedziałkowe konsultacje w klinice Rehasport w Poznaniu wykazały, że u Macieja Janowskiego nie obejdzie się bez operacji. Doszło do niej środę w południe, a w trakcie jej trwania lekarze wszczepili do kontuzjowanego barku specjalną, metalową płytkę.

Taki zabieg ze strony lekarzy ma dać nadzieję zawodnikowi Betard Sparty Wrocław na szybki powrót do zdrowia i odzyskania ruchomości w lewym barku. Żużlowiec na pewno opuści najbliższy mecz PGE Ekstraligi z truly.work Stalą Gorzów. Dojdzie do niego w piątek na Stadionie Olimpijskim.

Czytaj także: Fricke nie ma pretensji do Rolnickiego 

Pod znakiem zapytania są również występy Janowskiego w BOLL Warsaw Grand Prix Polski (18 maja) oraz kolejnym meczu ligowym, w którym wrocławianie będą się mierzyć z Get Well Toruń (19 maja).

Kapitan Betard Sparty chce jednak zrobić wszystko, by pojawić się na torze w tych zawodach. Będzie to jednak uzależnione od decyzji lekarzy.

Czytaj także: Dudek w dobrym humorze po derbach 

Przypomnijmy, że do kontuzji Janowskiego doszło wskutek upadku w meczu ligowym w Grudziądzu. W jednym z wyścigów zawodnik gości doprowadził do kolizji z Krzysztofem Buczkowskim, która okazała się dla niego fatalna w skutkach. 

ZOBACZ WIDEO Nie jest sztuką zakontraktować Grega Hancocka i skończyć jak Stal RzeszówKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Maciej Janowski zdąży wyleczyć kontuzję przed Grand Prix Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

    Pokaż więcej komentarzy (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL