Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SGP w Warszawie Patryk Dudek i Maciej JanowskiWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / SGP w Warszawie. Patryk Dudek i Maciej Janowski

Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: Lindgren czarnym koniem w ocenie Briggsa

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
9 dni pozostało do rozpoczęcia cyklu GP. - Na PGE Narodowym jest kapitalna atmosfera, z pewnością będzie tam komplet kibiców – powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl Tony Briggs, były żużlowiec i konstruktor m.in. pneumatycznych band.

Turniej na PGE Narodowym w Warszawie po raz kolejny rozpocznie zmagania o tytuł mistrza Świata. Na warszawską rundę pozostało już mniej niż 1500 biletów. - To będzie fantastyczne widowisko. Każdego roku jest coraz lepiej. Myślę, że Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland będzie świetnym turniejem. Na PGE Narodowym jest kapitalna atmosfera, z pewnością będzie tam komplet kibiców. Czekam z niecierpliwością na zawody - powiedział Tony Briggs.

Przeczytaj także: Jason Doyle opuścił szpital. Australijczyk chce szybko wrócić na tor

57-letni Nowozelandczyk, który ma za sobą zawodniczy epizod w barwach Wybrzeża Gdańsk dodał także, że obiekt w Warszawie stał się jednym z głównych miejsc światowego żużla. - Warszawa kroczy wraz z Cardiff. W obu miejscach jest niezła atmosfera, jednak w Polsce jest fantastycznie - zaznaczył w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Stawka zawodników jest jedną z najbardziej wyrównanych w ostatnich latach. Tony Briggs nie ma wątpliwości, że ciężko wskazać faworytów. - W tym roku mamy też Monster Energy FIM Speedway of Nations i Patryk Dudek oraz Bartosz Zmarzlik wyglądali na dobrze przygotowanych i zadowolonych, więc myślę, że to będzie wielkie wyzwanie dla nich. Tai Woffinden będzie niezwykle silny. Jest w dobrej formie i szczęśliwy w życiu prywatnym. Będzie chciał zdobyć kolejne złoto. Zmarzlik miał dobry poprzedni sezon, ale teraz zanosi się na jeszcze lepszy. Poza tym dla mnie czarnym koniem jest Fredrik Lindgren, wygląda na bardzo mocnego - wyjaśnił.

Przeczytaj także: Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: Woffinden w drodze po trzecią koronę króla Warszawy

Briggs poruszył również kwestię Grega Hancocka, który zrezygnował ze startów ze względów rodzinnych. - W żużlu nic nie jest na sto procent pewne. Każdego roku widzimy jak sytuacja się zmienia, następują wypadki, kontuzje. Przykładem jest sytuacja Jasona Doyle'a w poprzednich latach. Nie ma na nic gwarancji. Dlatego zawieszenie kariery przez Hancocka jest smutne, ale ma duże wsparcie od nas wszystkich - zakończył Nowozelandczyk.

Bilety na 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland dostępne są na kupbilet.pl/sgp2019 oraz w punktach sprzedaży bezpośredniej (Empik, STS i Kolporter).

ZOBACZ WIDEO Tylko Bartosz Zmarzlik może dorównać Taiowi Woffindenowi?POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zamierzasz obejrzeć Grand Prix Polski w Warszawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL