Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tadeusz ZdunekWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Tadeusz Zdunek

Nice 1.LŻ. Chcą zrobić w Rybniku to, co w Lublinie. Wybrzeże umie pokonywać faworyta na wyjeździe

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Po zwycięstwie z Agred Malesa TŻ-em Ostrovią, Zdunek Wybrzeże Gdańsk czeka dużo trudniejsze zadanie. Zespół Mirosława Berlińskiego pojedzie do Rybnika. Tadeusz Zdunek ma dobre wspomnienia z meczów z faworytami.

Na razie zawodnicy Zdunek Wybrzeże Gdańsk jeżdżą falami. Po wygranej w Gnieźnie, przegrali dwa mecze z rzędu, by pewnie pokonać ostrowian, którzy wówczas byli liderami tabeli. Najbliższe spotkanie w Rybniku może pokazać na jakim obecnie poziomie znajdują się gdańszczanie, do których w ostatnim czasie dołączył Jacob Thorssell.

Tadeusz Zdunek pozostaje umiarkowanym optymistą. - Spokojnie, nie ma co się napinać. Chłopcy się rozjeżdżają i jeżdżą coraz lepiej. Jak Thorssell, Bech i Pieszczek pojadą na swoim poziomie i do tego swoje punkty zdobędą Gomólski i Cyfer, to jest to bardzo silny skład. Nasze wyjazdy w Daugavpils i w Gnieźnie pokazały, że każdy może wygrać z każdym - powiedział prezes gdańskiego klubu.

Jarosław Hampel wraca na tor. Zobacz więcej!

- Teraz gdyby nie łańcuszek sprzęgłowy Kacpra Gomólskiego wygralibyśmy z Ostrovią różnicą 16 punktów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Z Unią jechał Kling, który zdobył 2 punkty i gorszy mecz zdarzył się Bechowi, który nie powinien schodzić poniżej 10 punktów - zauważył Zdunek.

Artiom Łaguta będzie jeździł hybrydą. Zobacz więcej!

Spotkania na wyjeździe z zespołem uważanym powszechnie za faworyta potrafią wzbudzić w drużynie dodatkowe emocje. Podejście "bij mistrza" jest w Gdańsku wspominane bardzo dobrze. - W zeszłym roku zrobiliśmy tak w Lublinie ze Speed Car Motorem, więc powtórzenie tego byłoby miłe. Jesteśmy tam w stanie nawet wygrać. Nie jesteśmy na straconej pozycji. Mieliśmy jeden słaby punkt, który uzupełnił Jacob Thorssell - podkreślił Tadeusz Zdunek.

ZOBACZ WIDEO Inżynier z F1 pracuje nad sprzęgłem dla Łaguty. Niedługo zacznie nad silnikiem

Czy Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygra w Rybniku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • KibicROWu Zgłoś
  Panie Zdunek z Ostrowem się wam udało , lecz ROW to nie Ostrowianie , wiem że ROW czeka mecz z Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp i różnie to może być i dlatego nigdy się ryb
  Czytaj całość
  przednią wodą nie łowi , tak pojechał Pan po zwycięstwo a dostaliście srogie lanie
  • Gigantu Zgłoś
   Zesrali sie, a mieli wygrac, także obiecanki cacanki prezesie, jak co roku...
   • Marek Wybrzeże Zgłoś
    W Rybniku (a właściwie na większości wyjazdów) ambicja i woła walki nie wystarczą. Jeśli chłopaki trafią ustawienia to już połowa sukcesu. Martwi mnie trochę ciągle kulejąca
    Czytaj całość
    współpraca na torze. Za dużo jest sytuacji gdy w biegu nasi przeszkadzają sobie nawzajem i punkty po dobrym starcie uciekają. Wiadomo że sytuacja na torze jest dynamiczna i nie zawsze da się realizować plan na dany bieg, ale wyścig to nie tylko rozegranie pierwszego łuku. Przez cztery okrążenia można ścigać prowadzącego (o ile gonić będzie ten szybszy z naszej dwójki) albo równie dobrze stracić pozycję po własnych błędach. Jeśli wszystko zagra u nas nawet na te 85-90% to mecz powinien być wyrównany. Różnie może być ale 43 punkty powinniśmy w Rybniku zdobyć.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL