Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Władysław Komarnicki / Władysław Komarnicki

Przed Boll Warsaw FIM SGP of Poland: Komarnicki wierzy w złoto dla Polaka

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
- W tym sezonie wreszcie możemy doczekać się indywidualnego mistrza świata - twierdzi Władysław Komarnicki, honorowy prezes Stali Gorzów. – Najwyższy czas, aby to się stało. Polski żużel tego potrzebuje – mówi dla speedwayekstraliga.pl.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

18 maja będzie miała inauguracja cyklu Grand Prix. Na PGE Narodowym w Warszawie zawody zobaczy komplet widzów. Nie zabraknie też wielu gości i śmietanki towarzyskiej.

- Będę trzymał kciuki za wszystkich naszych zawodników, ale jeżeli chodzi o cały cykl, to z wiadomych względów najwyżej oceniam szansę Bartosza Zmarzlika - mówi Władysław Komarnicki w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

- On dorósł już do tego, żeby wygrać serię. Ma wszystko, czego potrzeba mistrzowi świata. Wierzę, że po dziewięciu latach przerwy, Polak znów stanie na najwyższym stopniu podium, a najlepiej, abyśmy już po GP w Warszawie mieli polskiego lidera.

ZOBACZ WIDEO Co z żużlem w Warszawie? Problemów nie brakuje


Przeczytaj także: Jarosław Hampel: Wracam na tor! Chcę pojechać w niedzielę w Częstochowie (wywiad)

Ci, którzy nie obejrzą Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym w Warszawie, będą mogli zobaczyć telewizyjną transmisję w Canal+. Turniej w stolicy rozegrany zostanie po raz piąty.

- Wierzę, że do pięciu razy sztuka i Polak wreszcie wygra i da wiele radości kibicom - podkreśla Komarnicki. - Co roku marzy o tym Andrzej Witkowski, honorowy prezes PZM i przewodniczący Rady Nadzorczej PGE Ekstraligi. Grand Prix w stolicy to jego dziecko. Wiem, że bardzo by się cieszył z Mazurka Dąbrowskiego. Każdy z naszych ma szansę, aby w Warszawie zająć pierwsze miejsce.

Turniej w Warszawie znów obejrzy ponad 53 tys. kibiców. - To sukces żużla i pokazuje potencjał tej dyscypliny w Polsce - twierdzi Komarnicki. - O tej frekwencji nie wolno zapominać, ale należy to cały czas podkreślać. Turniej w Warszawie to dobro całej dyscypliny i trzeba go cały czas dopieszczać - zakończył gorzowski działacz.

Przeczytaj także: Lindgren czarnym koniem w ocenie Tony'ego Briggsa

Początek zawodów na PGE Narodowym 18 maja o godz. 19:00. Bezpośrednia transmisja również w Canal+. Więcej informacji o zawodach na www.sgpnarodowy.pl.

Czy typujesz, że Polak zostanie w tym roku Indywidualnym Mistrzem Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL