WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Artiom Łaguta na pierwszym planie, z tyłu Emil Sajfutdinow. Rosyjskie armaty SGP.

Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: Artiom Łaguta pojedzie o pełną pulę

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Artiom Łaguta wciąż czeka na swój pierwszy triumf w cyklu Grand Prix. Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie w Warszawie, to gdzie? Eliminując błędy z sezonu 2018 Rosjanin może zgarnąć pełną pulę podczas Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Przed rokiem zawodnik MRGARDEN GKM-u Grudziądz zaczął starty w Warszawie jak marzenie. Trzy trójki, idealnie "doklejony" motocykl do nawierzchni i... zaczęły się schody. Rosjanin nie dokonywał dobrych wyborów, potem "wstrzelił się" w półfinał, by w kończącej wieczór gonitwie znów przyjechać na końcu stawki.

Przeczytaj także: Rozpoczyna się wyścig o 74 złoto IMŚ

Team Łaguty z pewnością wyciągnął wnioski. Jest doświadczony. Sprzętowo dużo Łagucie pomaga Rafał Lewicki (ma dobre kontakty w F1), który zwiedził wszystkie tory żużlowe na świecie.

Artiom - jak wielu żużlowców - jest indywidualistą. Mieszka w Bydgoszczy, jak kilku jego kolegów, którzy mieli lub mają bazy w tym mieście. Do Rosji nie jeździ już tak często, woli potrenować na motocrossie, a także doglądać postępów swojego syna. Adam już dawno zaczął zaznajamiać się z motocyklem. To zresztą w rodzinie Łagutów wygląda podobnie. Również syn Grigorija - Greg czerpie dużo z pasji ojca. Być może za dziesięć lat zobaczymy taki wyścig, w którym na starcie stanie czterech Łagutów?

Przeczytaj także: Mecz we Wrocławiu odwołany. Prezes truly.work Stali czuje się oszukany przez Betard Spartę

Fakty:
- Przed rokiem w Warszawie: 4 miejsce i 13 punktów.
- Ja i moja rodzina: ma żonę Awelinę, a także dwoje dzieci: Adama i Agniyję. Na żużlu jeździ jego starszy brat Grrigorij, a także bratanek Paweł Łaguta i siostrzeniec Wadim Tarasenko.
- Zaczęło się w Paryżu: nie stroni od mediów społecznościowych. Debiutował na Instagramie w 2014 roku, gdy opublikował pierwsze zdjęcie... spod Wieży Eiffla.
- Moda jest ważna: dużo jeździ po świecie w przerwach między sezonami, lubi markowe okulary i zakupy we Włoszech lub we Francji. Jeśli samochód, to w ostatnim czasie tylko Mercedes. Te zmienia zresztą regularnie.

Liczby:
- 0 - ciągle czeka na swoje zwycięstwo w SGP
- 2/222 - z takimi numerami jeździ(ł) w motocrossie i na żużlu
- 4 - w barwach tylu polskich klubów jeździł w karierze.
- 23 - wygrane wyścigi w cyklu SGP
- 2008 - wtedy debiutował w polskiej lidze, ale jako zawodnik łotewskiego Lokomotivu Daugavpils
- 28.300 - tylu kibiców obserwuje jego autorski profil na Instagramie.

ZOBACZ WIDEO Artiom Łaguta: Grisza jest twardy, ale to nie oznacza, że będzie lepszyCzy typujesz, że Artiom Łaguta zdobędzie w tym roku medal w Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL