Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jonas Jeppesen WP SportoweFakty / Jakub Barański. / Na zdjęciu: Jonas Jeppesen.

Oświadczenie Polonii Piła. Klub podjął decyzję odnośnie dalszych startów w lidze!

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Główna Komisja Sportu Żużlowego utrzymała walkower w meczu Euro Finannce Polonii Piła z Power Duck Iveston PSŻ Poznań. W sobotę pilanie wydali oświadczenie po tej decyzji.

Władze polskiego speedwaya zdecydowały, że nie będą dodatkowo karać finansowo klubu. Pilanom groziło nawet 100 tysięcy złotych grzywny (więcej TUTAJ). Władze Euro Finannce Polonii w wielu wypowiedziach powątpiewały w przyszłość drużyny.

W sobotę wydano specjalne oświadczenie. Wiadomo już jednak, że pilski zespół będzie kontynuował starty w lidze. - Najłatwiej byłoby teraz wycofać się. Biorąc jednak pod uwagę fakt, jak długą drogę już przeszliśmy, zaangażowanie sponsorów, kibiców, zawodników i ludzi dobrej woli nie poddamy się i chcemy walczyć jeszcze mocniej o to, by żużel w Pile przetrwał - napisano w oświadczeniu umieszczonym na portalu Facebook. 

ZOBACZ TAKŻE W sobotę dwa debiuty w Stainer Unii Kolejarzu Rawicz. Dominik Kubera pojedzie w 2. LŻ

Teraz pilanie muszą skupić się na pracach nad torem. Trzeba m.in. dosypać nawierzchnię i doprowadzić go do stanu umożliwiającego nadanie licencji. Najbliższy mecz Euro Finannce Polonia rozegra na wyjeździe, w niedzielę 19 maja w Bydgoszczy. 

Oświadczenie Polonii Piła:

Szanowni kibice, sponsorzy, dziennikarze oraz wszyscy miłośnicy pilskiego żużla.

W ostatnim czasie, jak Wszyscy wiecie, na nasz klub spadła lawina niespodziewanych problemów. Pojawiały się chwile zwątpienia, myśli, czy ta trudna walka ma dalej sens. Musieliśmy zastanowić się jak wyjść z tego jakże ostrego zakrętu na jakim znalazła się Polonia Piła. Podejmując się próby odbudowy klubu - latem ubiegłego roku, wiedzieliśmy, że będzie ciężko, jednak takich problemów nie spodziewał się nikt z nas.

Najłatwiej byłoby teraz wycofać się. Biorąc jednak pod uwagę fakt, jak długą drogę już przeszliśmy, zaangażowanie sponsorów, kibiców, zawodników i ludzi dobrej woli nie poddamy się i chcemy walczyć jeszcze mocniej o to, by żużel w Pile przetrwał. Chcemy, by drużyna mogła cieszyć nas wszystkich swoją postawą na torze i zwycięstwami. Wierzymy, że nasze środowisko w tych trudnych chwilach nie odwróći się od klubu i razem pokażemy, że kochamy ten sport i Ten Klub. Dlatego teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek prosimy Was, byście byli z nami, bo Polonia to My, a razem możemy więcej!

Zarząd KŻ Polonia Piła

ZOBACZ WIDEO Co z żużlem w Warszawie? Problemów nie brakujeTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL