Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leon MadsenWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Leon Madsen

Speedway of Nations: kuriozalna sytuacja w Manchesterze. Czy sędzia powinien przerwać bieg?

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do kuriozalnej sytuacji doszło w drugim biegu półfinału Speedway of Nations w Manchesterze. Spod taśmy nie ruszyli Leon Madsen oraz Jewgienij Kostygow, po czym Duńczyk miał pretensje do sędziego Artura Kuśmierza.

Sobotni półfinał Speedway of Nations sędziuje Artur Kuśmierz. Polak przytrzymał zawodników pod taśmą i ostatecznie Leon Madsen oraz Jewgienij Kostygow nie wyruszyli do drugiego wyścigu. Zdezorientowany Duńczyk zjechał na murawę i gestykulował w stronę arbitra i wieżyczki sędziowskiej, za to Łotysz pojechał dalej.

Wbrew pretensjom Madsena, sędzia nie przerwał wyścigu. Do mety dojechali za to Niels Kristian Iversen, Andrzej Lebiediew oraz wspomniany wcześniej Kostygow. Dało to Łotyszom dość niespodziewany remis w starciu z jednym z faworytów półfinału SoN.

Czytaj także: Jest decyzja ws. meczów PGE Ekstraligi 

Po wyścigu Kostygow miał powiedzieć w parku maszyn, że początkowo nie wyjechał spod taśmy, bo zobaczył jak Madsen stoi na swoim polu startowym. Z kolei Duńczyk twierdził, że jego rywal ruszał się i procedura startowa powinna zostać przerwana, a następnie powtórzona.

Czytaj także: Tadeusz Zdunek krytycznie o zawodnikach Wybrzeża

ZOBACZ WIDEO Artiom Łaguta: Grisza jest twardy, ale to nie oznacza, że będzie lepszyPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Artur Kuśmierz powinien przerwać drugi wyścig półfinału SoN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL