Najnowsze Wyniki/Kalendarz
żużlowcy PGG ROW-u Rybnik WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: żużlowcy PGG ROW-u Rybnik

Nice 1. LŻ. Kapitan PGG ROW-u oddał bieg juniorowi. "Naciskałem na to żeby jechał Robert"

Dominik Bizoń
Dominik Bizoń
W meczu typowanym do hitu 6. kolejki Nice 1 Ligi Żużlowej PGG ROW Rybnik pewnie pokonał ekipę Wybrzeża Gdańsk (58:32). W obliczu wysokiego zwycięstwa, w biegu 15 doszło do zmiany. W miejsce kapitana, Kacpra Woryny pojawił się Robert Chmiel.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Historyczne zwycięstwo na torze Lokomotivu Daugavpils, którego autorem okazał się zespół prowadzony przez trenera Piotra Żyto, mocno scaliło drużynę PGG ROW-u Rybnik. Na tyle mocno, by sześć dni później zespół znów pokazał wielką siłę. Tym razem w domowym spotkaniu przeciwko Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Mecz który miał trzymać w napięciu do ostatniego biegu, okazał się bardzo jednostronny. 

Przed biegami nominowanymi ROW prowadził już 52:26. Wynik ten zapewniał wysokie zwycięstwo gospodarzy. Nie dziwi więc decyzja sztabu szkoleniowego rybnickiej drużyny, by w ostatnim biegu zawodów szansę dodatkowego występu otrzymał Robert Chmiel. Po meczu okazało się jednak, że młodzieżowca rybnickiej ekipy do startu w 15 gonitwie nominował... Kacper Woryna

Zobacz także: Tadeusz Zdunek: Na takie występy nie ma usprawiedliwienia

- To była nasza wspólna decyzja, jak w małżeństwie. Naciskałem na to, żeby Robert jechał, bo wiadomo że od niego też dużo zależy, także musiał pojechać więcej niż trzy razy. Myślałem że będzie dobrze, wydaje mi się że gdyby dostał pierwsze pole startowe, coś więcej by z tego wyszło. - skomentował kapitan ROW-u.

ZOBACZ WIDEO Artiom Łaguta: Grisza jest twardy, ale to nie oznacza, że będzie lepszy

Młodzieżowiec drużyny z Górnego Śląska choć do końca walczył o jeden punkt, nie zdołał wyprzedzić Krystiana Pieszczka. Mimo zera w swoim ostatnim starcie, po zakończeniu spotkania szczerze dziękował swojemu starszemu koledze. - Chciałbym bardzo podziękować Kacprowi za odpuszczenie biegu dla mnie. Dużo to dla mnie znaczy i na pewno będę się starał wykorzystywać takie biegi jeszcze lepiej. - komentował na gorąco Robert Chmiel. 

Zobacz także: PGG ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 58:32 (galeria)

Należy dodać, że o szansie dla juniora w biegu nominowanym mówiło się w Rybniku już wcześniej. W powtórce meczu z Orłem Łódź, Chmiel zdobył osiem punktów (3, 2, 3) lecz nie wystąpił w biegach nominowanych. W kolejnym spotkaniu na Stadionie Miejskim w Rybniku, przeciwko Unii Tarnów powtórzył dobry wynik (3, 1*, 1*, 3) jednak znów nie miał szansy występu w ostatnich gonitwach, gdyż mecz zakończono po trzynastym biegu.

Czy praktyka oddawania biegów nominowanych juniorom jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • MafikROW Zgłoś
  Tak powinno być jeśli mecz wygrany to powinno dać zawodnikom młodym albo z drugiej linii! Brawo dla młodych dziś było znów dla młodzieży z Rybnika 7;2!U siebie młodzież musi
  Czytaj całość
  wygrywać minimum bieg nr 2! Nawet to dobrze wyglądało że nie wygrywali wszystkie starty ale na dystansie walczyli! Brawo młode Rekiny! Bardzo dobrze że nie brali Jankesa a mamy młodsze pokolenie jak Sergiej czy Dan który jeszcze pokaże klasę! Do boju ROW
  • Rybnicki_Rekin Zgłoś
   Moim zdaniem można też było puścić Tudzieża. Im więcej nasi juniorzy będą mieli jazdy tym lepiej.
   • WIERNY KIBOL Zgłoś
    Dobrze Kacper zrobił i tak mecz był wygrany a chmiel potrzebuje jazdy żeby być jeszcze lepszy brawo Kacper
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL