Najnowsze Wyniki/Kalendarz
żużlowcy Abramczyk Polonii BydgoszczWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Polonia pokonała Wilki i awansowała na drugie miejsce. Sprawdź tabelę i statystyki 2.LŻ

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Zwycięstwo ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz nad Wilkami Krosno (46:44) to dla niej duży krok do awansu do rundy play-off. W tabeli 2.LŻ Gryfy wyprzedziły niedzielnego rywala i są na drugim miejscu. Liderem pozostał OK Bedmet Kolejarz Opole.

Wygrana Wilków Krosno w niedzielę, choćby minimalna, oznaczałaby, że powróciłyby one na fotel lidera 2. Ligi Żużlowej po tym, jak w sobotę OK Bedmet Kolejarz Opole wygrał na wyjeździe ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz (50:39). Krośnieńska drużyna dała się jednak zaskoczyć ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz i mimo pogoni za wynikiem do samego końca, przegrała u siebie 44:46.

CZYTAJ WIĘCEJ: Janiszewski: SoN bezlitosny dla samotników (komentarz)

Wilki spadły tym samym w tabeli na miejsce czwarte i nadal mają w dorobku cztery punkty. Jeden więcej mają Gryfy i to one są za plecami opolan. Dla bydgoszczan triumf na Podkarpaciu jest bardzo istotny nie tylko w kontekście rywalizacji o punkt bonusowy w dwumeczu z Wilkami, ale też w kwestii walki o udział w rundzie play-off, co jest dla nich strategicznym celem.

W kolejną niedzielę w drugiej lidze odbędą się trzy zaległe mecze. Wilki podejmą lidera tabeli, Polonia zmierzy się u siebie z Euro Finannce Polonią Piła, a Speedway Wanda Kraków podejmie rawiczan. Odpoczynek od jazdy ponownie czeka Power Duck Iveston PSŻ Poznań.

2. Liga Żużlowa


Najwyżej klasyfikowanym zawodnikiem 2.LŻ jest Andriej Karpow, zdobywca 14 punktów dla Wilków w meczu z Polonią. Ukrainiec legitymuje się średnią biegową 2,533. Za jego plecami znajdują się: Tomas H. Jonasson z pilskiej Polonii (2,455) i Tero Aarnio z Wandy (2,400). ZOBACZ PEŁNE STATYSTYKI -->

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Nie zazdroszczę Jackowi Frątczakowi. To idzie w złym kierunku

Kto na koniec rundy zasadniczej będzie wyżej w tabeli 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL