Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dimitri Berge WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Dimitri Berge

Wilki - Polonia. Dimitri Berge ojcem sukcesu. Dodatkowy bieg Karpowa mógł uratować Wilki (noty)

Dawid Borek
Dawid Borek
Wilki Krosno przegrały w niedzielę 44:46 z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz w meczu 6. kolejki 2. Ligi Żużlowej. Gości do wygranej poprowadzili Dimitri Berge i Kamil Brzozowski. Błędem gospodarzy był brak dodatkowego biegu dla Andrieja Karpowa.

Noty dla zawodników Wilki Krosno:

Paweł Hlib 1. To nie był jego dzień. Już w pierwszym starcie, kiedy przyjechał daleko za resztą stawki, zaczęły się jego problemy sprzętowe. Następnie zanotował defekt na starcie (spalone sprzęgło), a później urwał mu się łańcuch na trzeciej pozycji. Jak pech, to pech. Ocenę Hlibowi mogliśmy wystawić tylko jedną, bo spodziewano się po nim znacznie więcej.

Nicklas Porsing 4+. Duńczyk nie zmieścił się w składzie na pierwsze spotkanie ze Speedway Wandą Kraków. Wskoczył do składu na wyjazdowy mecz w Rawiczu i w niedzielę po raz kolejny pokazał, że Janusz Ślączka może na niego liczyć. Notę obniża mu tylko upadek w ostatnim wyścigu, decydującym o losach meczu.

Lars Skupień 1. Kiepskie starty i jeszcze gorsza jazda na dystansie. Po beznadziejnych dwóch wyścigach został wycofany. Później pokonał tylko juniora gości. Mógł przesądzić o wygranej gospodarzy, ale w 14 biegu chyba przestraszył się ataku Josha Grajczonka i spadł z drugiego na czwarte miejsce. 

ZOBACZ WIDEO Inżynier z F1 pracuje nad sprzęgłem dla Łaguty. Niedługo zacznie nad silnikiem

Edward Mazur 2+. Zastąpił w składzie awizowanego Josha Pickeringa. Jednak z pewnością nie wywalczył sobie pewnego miejsca w składzie na kolejne spotkania. Jeden udany wyścig, to za mało. 

Andriej Karpow 5. Dlaczego pojechał tylko pięć razy? To z pewnością zagadka dla kibiców Wilków. Drużyna przegrywała i Janusz Ślączka mógł skorzystać z rezerwy taktycznej. W 10 biegu zamiast niej trener postawił na jadącego z rezerwy zwykłej Rolnickiego. Dodatkowy wyścig dla świetnie dysponowanego Ukraińca mógł przesądzić o wygranej gospodarzy, bo młodzieżowiec mógłby pojechać w dowolnym innym biegu.

Patryk Rolnicki 5-. W Krośnie mogą dziękować pogodzie. Wychowanek tarnowskich Jaskółek miał nie wystąpić w meczu przeciwko ZOOleszcz Polonii, bowiem na niedzielę miał zaplanowane spotkanie PGE Ekstraligi. Już w sobotę starcie MRGARDEN GKM Grudziądz z Get Well Toruń jednak odwołano i Rolnicki obrał kurs na Podkarpacie. Bez niego krośnianie nie mieliby nawet szans z tak dysponowanymi gośćmi. Młodzieżowiec był tego dnia bardzo szybki i skuteczny, choć też nie ustrzegł się błędów, przez które stracił punkty.

Patryk Zieliński 1. Odjechał dwa wyścigi. Oba ukończył i to w zasadzie tyle, co można napisać o jego postawie. 

Noty dla zawodników ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:

Kamil Brzozowski 5. Od początku sezonu jest liderem bydgoskiego klubu i udowodnił to w niedzielę. Miał bardzo dobre starty i był szybki na dystansie. Przegrywał tylko z Andriejem Karpowem. 

Valentin Grobauer 4+. Chyba mało kto spodziewał się tak dobrego występu Niemca w Krośnie. Po raz kolejny pokazał, że dobrze radzi sobie na krośnieńskim owalu. Dysponował dobrymi startami, ale także na dystansie starał się kąsać rywali. 

Josh Grajczonek 3+. Poza pierwszym wyścigiem pochodzący z Australii żużlowiec nie pokazał nic nadzwyczajnego. Zaskoczeniem dla niektórych mogła być jego nominacja do startu w pierwszym z biegów nominowanych. W nim Grajczonek po słabym starcie na ostatnim okrążeniu wyprzedził Larsa Skupienia, dzięki czemu ZOOleszcz Polonia utrzymywała remis przed ostatnim wyścigiem. 

Dimitri Berge 5-. Jeszcze w sobotę ścigał się w półfinale Speedway of Nations w Manchesterze. Po nim lot do Polski i bardzo dobry występ w Krośnie. To Francuz był ojcem sukcesu ZOOleszcz Polonii. Dwukrotnie prowadził w 15 wyścigu (w pierwszym podejściu bieg był przerwany po upadku Porsinga) i zapewnił gościom wygraną. 

Rene Bach 3. Dobry początek i słaba końcówka. W swoim czwartym starcie wydawał się szybki na dystansie, ale już w biegu nominowanym nie dostał kolejnej szansy. Ocenę obniża także podwójna przegrana w dziesiątym wyścigu. 

Tomasz Orwat 2. Wygrał z kim miał wygrać i przegrał z kim miał przegrać. Tak można podsumować jego występ. Punkty zdobył na Patryku Zielińskim i defekcie Pawła Hliba. 

Mateusz Tonder 2. Dobry start w pierwszym biegu, a potem miał już tylko dobre starty, bo na pierwszym łuku jechał bardzo źle i dał się objeżdżać rywalom. 

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Brakło punktów Pawła jak pisze powyżej nie był jego dzień. W sporcie zawodowym takiego pojęcia nie ma.Owszem zawodnik też człowiek słabe dni też ma.Nie tylko można się przyczepić
  Czytaj całość
  do złej jazdy Pawła ale inni zawodnicy też nie pojechali poniżej swojej możliwości. Niespodziankę za to zrobili zawodnicy Polonii WIELKIE UZNANIE I BRAWA.Zawdy wygrane wynik nie imponujący ale dwa punkty meczowe są na kącie to się liczy.Predyspozycja jest na rewanż jazda za 3p.
  • Cezary Chruściel Zgłoś
   Facebook Wilków:☝️ Pytacie o Andrieja Karpowa i fakt, że nie wystąpił przeciwko ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz w sześciu biegach.
   • NaturalBornLeader Zgłoś
    Wilki o ile uda im się dokończyć sezon, w tym roku lepiej będą się czuły na wyjazdach.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL