Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Patryk Dudek.

Żużel. Patryk Dudek postawiony na nogi. Świetne wieści z obozu żużlowca

Dawid Borek
Dawid Borek
Patryk Dudek zanotował fatalnie wyglądający wypadek w meczu Stelmet Falubazu Zielona Góra ze Speed Car Motorem Lublin (54:36). Na szczęście skończyło się na strachu, a żużlowiec ekspresowo został postawiony na nogi.

- Jestem trochę poobijany. Już to czuję, w sobotę będzie gorzej, a w niedzielę najgorzej. Czuję, że mięśnie pośladków, ud, w prawym barku, są mocno zbite - mówił Patryk Dudek tuż po spotkaniu Stelmet Falubaz Zielona Góra - Speed Car Motor Lublin (54:36, relacja TUTAJ).

W trzecim biegu tego meczu reprezentantowi Polski lekko podniosło przednie koło na dojeździe do pierwszego łuku. Opadając, lewą nogą uderzył o tor, co natychmiast wytrąciło go z równowagi i skierowało wprost na bandę. Na domiar złego Dudek z impetem uderzył w znajdujący się w bandzie motocykl.

Dzień po spotkaniu Dudek rozpoczął rehabilitację. Zabiegi miały na celu jak najszybsze postawienie go na nogi. Wiemy już, że misja zakończyła się sukcesem.

Czytaj także: PGE Ekstraliga. Straszna kraksa Dudka mogła zepsuć plan Falubazu. Nie było kolorowo

- Dziękuję bardzo całej załodze Centrum Medycyny Sportowej Olimp w Zielonej Górze oraz Mirosławowi Walczyńskiemu za szybkie postawienie mnie na nogi. Po dwóch dniach rehabilitacji dziś jest już całkiem dobrze i niebawem wyjeżdżamy do Szwecji na jutrzejszy mecz. Mój występ w Grand Prix w Warszawie również nie jest zagrożony - przekazał Dudek serwisowi Falubaz.com.

Reprezentant Polski we wtorek pojedzie w meczu szwedzkiej ElitserienDackarna Malilla - Piraterna Motala, z kolei w sobotę weźmie udział w Grand Prix Polski w Warszawie.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Jacek Frątczak zniknął z mediów? Menedżer zabrał głos

Czy Patryk Dudek pojedzie w finale GP Polski w Warszawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL