Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tai Woffinden i Max Fricke WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Tai Woffinden i Max Fricke

PGE Ekstraliga: kibice pytają, dlaczego piątkowych meczów nie można przełożyć na niedzielę i na odwrót

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
W 5. rundzie żużlowej PGE Ekstraligi odbyło się jedno z czterech spotkań. Kibice pytają, dlaczego nie przełożono niedzielnych meczów na piątek. Wtedy odwołanych pojedynków byłoby w ostatniej kolejce zdecydowanie mniej.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

- Co zrobić, żeby było mniej odwoływanych spotkań - pyta kibic w liście nadesłanym do redakcji, bo też w 5. rundzie PGE Ekstraligi odbył się tylko jeden z czterech meczów. - Może trzeba by większej elastyczności. Gdyby mecz w Grudziądzu można było, z powodu niekorzystnych prognoz, przesunąć z niedzieli na piątek, to zostałby on rozegrany - dodaje sympatyk speedway’a z kujawsko-pomorskiego.

Ten sam kibic pisze, że to mogłoby działać w drugą stronę. Czyli, gdyby była możliwość przesunięcia piątkowego meczu Betard Sparta Wrocław - truly.work Stal Gorzów na niedzielę, to też można by go było próbować uratować. Ekstraliga Żużlowa postąpiła jednak inaczej. Mecz Sparta - Stal został przeniesiony z piątku, 10 maja, na piątek, 17 maja. Z kolei spotkanie MRGARDEN GKM-u Grudziądz, który miał pojechać z Get Well Toruń w niedzielę, 12 maja, zostało przełożone na niedzielę, 16 czerwca.

Czytaj także: Plusy i minusy. Sparta musi oberwać za plandekę

Niestety, ale Ekstraliga Żużlowa nie ma możliwości tasowania meczami i przekładaniach tych z piątku na niedzielę i na odwrót. Dlaczego? Wszystko ma związek z umową telewizyjną. - Mecze piątkowe należą do Eleven Sports, a niedzielne do nSport+ - precyzuje Wojciech Stępniewski, prezes spółki zarządzającej rozgrywkami najlepszej ligi świata.

- Takie roszady między piątkiem i niedzielę można robić wyłącznie w sytuacjach kryzysowych. Chodzi o brak innych terminów, zbliżające się play-offy, czy też inne arcyważne wyjątki - dodaje Stępniewski i już wiemy, dlaczego Sparta ze Stalą jadą w piątek, dzień przed Grand Prix Warszawy, a Bartoszowi Zmarzlikowi i Taiowi Woffindenowi uciekną przez to czasowe kwalifikacje.

Czytaj także: Boniek dzwonił z gratulacjami. Polonia idzie na awans

ZOBACZ WIDEO Artiom Łaguta: Grisza jest twardy, ale to nie oznacza, że będzie lepszyCzy to dobrze, że Ekstraliga nie ma możliwości przekładania piątkowych meczów na niedzielę i na odwrót?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

 • RECON_1 Zgłoś
  Skoro jeden mecz z piątku będzie w niedziele, a ten z niedzieli będzie w piątek to chyba wyjdzie na to samo? Pomijam że w innym mieście ale dla TV to chyba nie problem? Szkoda ze w tym
  Czytaj całość
  pudrowaniu nikt nie myśli o teoretycznie najważniejszym elemencie a mianowicie kibicu.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Zawsze można znaleźć błahe tłumaczenie .Przełożenie meczów z niedzieli na piątek i na odwrót .Jaki problem która stacja telewizyjna będzie transmitować mecz.Po prostu się
   Czytaj całość
   wymienią parami jakie pojadą w danym dniu.Jest to samo nikt krzywdy mieć nie będzie.
   • yes Zgłoś
    Krasicki napisał bajkę "Wyrok". Sąd stwierdził (wydał wyrok), że nie tabakiera jest dla nosa, lecz nos dla tabakiery...Nie są ważne żużel i kibic, lecz samopoczucie i samozadowolenie
    Czytaj całość
    telewizji..
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

    ×
     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL