WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / SGP w Hallstavik. Maciej Janowski (kask żółty)

Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: magiczny specjalista od PGE Narodowego

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Warszawa go napędza. Dwa razy był tam drugi, a zawsze po walce do samej mety. Trudno w to uwierzyć, lecz przed rokiem wygrał tylko jeden wyścig na PGE Narodowym. Czy to nasz polski specjalista od tego obiektu? I czy wystartuje?

2655 punktów zdobył w cyklu FIM SGP Greg Hancock, który zawsze był wzorem dla Macieja Janowskiego i takim pozostał do dziś. Doścignięcie amerykańskiego bohatera będzie dla Macieja bardzo trudne, bo ciągle czeka na swój pierwszy medal mistrzostw świata w indywidualnej rywalizacji. W Warszawie jeździ bez kompleksów, czuć, że trybuny go niosą, a on za nic ma presję. Tak przynajmniej można stwierdzić na podstawie obserwacji poczynań zawodnika. Być może świetnie rozluźniają go trudne treningi z Mariuszem Cieślińskim? Teraz na pewno musi liczyć się z innym przygotowanie do zawodów niż zakładał...

Przeczytaj także: Patryk Dudek czeka na pierwszy finał w Warszawie

Janowski jest prawdziwym specem od wyjść spod taśmy. Rzeczywiście, jak na "magika" przystało, potrafi czasami "oczarować" sędziów. Jest sprytny, szybko operuje manetką i podejmuje takie właśnie decyzje. Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Polane może dodać mu sporej siły rozpędu. Jeśli wygra, to będzie mu łatwiej uwierzyć w mistrzostwo świata, a przecież stać go na to. 

Fakty:
- Przed rokiem w Warszawie: 2. miejsce i 13 punktów
- Podróżnik: zimą zawsze wyjeżdża, bo - jak podkreśla - musi się odstresować, oderwać od polskiej rzeczywistości i naładować akumulatory na nowy sezon. Tegoroczną przerwę w startach spędził m.in. w Kalifornii i na Florydzie, ale także we Włoszech (motocross).
- Silny: od 2011 roku ma psa, który wabi się "Silny". Husky jest częstym bohaterem spacerów lub biegów na Insta Story. Oby to skojarzenie dało też siłą w walce z kontuzją.
- Kapitan: od 2018 roku jest kapitanem żużlowej reprezentacji Polski
- Kosmonauta: angażuje się w wiele działań społecznych, także charytatywnych, brał udział po raz kolejny w Kosmicznym Meczu, a także - w Częstochowie - zagrał z Fundacją Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego.

Przeczytaj także: Wybierasz się na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland? Zobacz, jak dojechać na PGE Narodowy

Liczby:
2 - w tylu polskich klubach jeździł (Wrocław, Tarnów)
4 - takie miejsce zajął w końcowej klasyfikacji FIM SGP 2018
5 - tyle razy wygrywał pojedyncze zawody FIM SGP
7 - tyle razy mijał w Warszawie linię mety jako zwycięzca
71 - to jego numer startowy nawiązujący do numeru kierunkowego do Wrocławia
2012 - wtedy debiutował w cyklu FIM SGP
39.000 - tylu kibiców obserwuje jego autorski profil na Instagramie

ZOBACZ WIDEO Czy Motoarena jest problemem Get Well Toruń?Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy typujesz, że Maciej Janowski zdobędzie w tym roku medal mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL