Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Patryk Dudek

Były prezes Falubazu wie, dlaczego Patryk Dudek nie jest sobą. Na PGE Narodowym sukcesem będzie półfinał

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Trener żużlowej kadry martwi się o występ Polaków w Grand Prix na PGE Narodowym. Jego zdaniem sobą nie jest zwłaszcza Patryk Dudek. - Jestem pewny, że w jego przypadku chodzi tylko o sprzęt - mówi nam były prezes Falubazu, Marek Jankowski.

Od początku sezonu Patryk Dudek jest daleki od optymalnej formy. Co gorsza, żużlowiec Stelmet Falubazu zaliczył w piątkowym spotkaniu PGE Ekstraligi groźny upadek i jest mocno poobijany. - O to akurat bym się nie martwił. Nie z takimi tematami w swoim życiu Patryk już sobie radził - twierdzi Marek Jankowski.

- Również widzę, że u Patryka nie jest idealnie. Moim zdaniem wszystkie jego problemy wynikają ze zmiany tunera - dodaje były prezes Falubazu. Przypomnijmy, że Dudek korzysta obecnie z silników Joachima Kugelmanna, które zajęły miejsce jednostek od Jana Anderssona. - Uważam, że cały czas szuka optymalnych silników. Nie powiedziałbym, że w tej chwili jest jeszcze jakiś inny problem. Jeśli uda mu się zgrać ze sprzętem, to fajerwerki możemy zobaczyć nawet w Warszawie. Chciałbym, żeby Patryk był w półfinałach. Wtedy wszystko będzie możliwe, bo to jeden z tych zawodników, którzy potrafią jechać decydujące biegi - podkreśla Jankowski.

Zobacz także: Marek Cieślak przed inauguracją Grand Prix: Nie jestem optymistą

Patryk Dudek na PGE Narodowym to największa niewiadoma wśród reprezentantów Polski. Jednak również pozostali nasi zawodnicy nie są w tej chwili w swojej optymalnej formie. A to rodzi obawy, że inauguracja cyklu nie będzie udana. - Warszawa jest dla nas ważna, bo ta runda generuje ogromne zainteresowanie. Wolałbym jednak sukces na koniec cyklu niż tylko na jego inaugurację - zaznacza Jankowski.

ZOBACZ WIDEO Artiom Łaguta: Grisza jest twardy, ale to nie oznacza, że będzie lepszy

Zobacz także: Czarne dni Betard Sparty Wrocław. Od plandeki do kraksy

- Walka o tytuł będzie przecież długa. Poza tym nie byłbym aż takim pesymistą co do rywalizacji na PGE Narodowym. Mamy tylu tak mocnych zawodników, że minimum jeden z nich powinien nam odpalić. Pamiętajmy również, że cały czas mówi się o nie najlepszej formie naszych reprezentantów na torach naturalnych. W sobotę czeka nas walka w zupełnie innych okolicznościach. To może bardzo wiele zmienić - podsumowuje Jankowski.Czy Patryk Dudek awansuje w Warszawie do półfinałów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL