Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rohan TungateWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Rohan Tungate

Orzeł - Start: Jedni mają optymalny skład, drudzy szukają, ale są faworytem (zapowiedź)

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Ustał ból głowy menedżera Car Gwarant Startu Gniezno Rafaela Wojciechowskiego. Tego samego nie można powiedzieć o trenerze Orła Łódź. Lech Kędziora nadal szuka optymalnego składu. Niedzielny pojedynek z drużyną z Gniezna powinien mu w tym pomóc.

Gdyby ktoś przed startem sezonu powiedział, że po trzech meczach Hans Andersen będzie miał średnią biegopunktową na poziomie 1,539, to pewnie mało kto by w to uwierzył. Duńczyk ponownie miał być liderem Orła Łódź, a tymczasem mocno zawodzi. Wobec tego znalazł się poza awizowanym składem łodzian na niedzielny pojedynek z Car Gwarant Startem Gniezno. Nie można jednak wykluczyć, że w ostatniej chwili trener Lech Kędziora dokona korekty i Duńczyk wskoczy do zestawienia za któregoś z kolegów.

Doświadczony szkoleniowiec awizował dwóch innych zawodników zagranicznych - Rohana Tungate'a oraz Kaia Huckenbecka. Ten pierwszy dotychczas spisywał się solidnie. Średnio dwa punkty na wyścig to niezły wynik. Niemiec jeszcze przed meczem w Tarnowie był najgorszym seniorem łodzian, ale zanotował całkiem niezły występ (7+2) i ma w tej chwili lepszą średnią od Andersena.

Solidnie wygląda krajowy zaciąg Orła. Tobiasz Musielak od startu sezonu jest w niesamowitym gazie. Ponadto wiatr w żagle złapał Daniel Jeleniewski. Z tym zawodnikiem łódzcy kibice wiążą spore nadzieje. Wygląda na to, że Polacy mogą być motorem napędowym Orła w kolejnych spotkaniach, choć formę ustabilizować musi Rafał Okoniewski.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Jacek Frątczak zniknął z mediów? Menedżer zabrał głos

Większy komfort psychiczny w odniesieniu do składu na niedzielne spotkanie ma Rafael Wojciechowski. Nie mając żadnych wątpliwości, postawił na zawodników, którzy pokonali u siebie PGG ROW Rybnik. Czas pokaże, czy jego zestawienie zdoła o coś powalczyć w Łodzi. Analizując składy obu ekip trudno nie pokusić się o stwierdzenie, że ważną rolę powinni odegrać juniorzy. Od nich może zależeć, która z drużyn po meczu będzie świętować zwycięstwo.

Kibice na pewno oczekują ciekawego widowiska. Są spore nadzieje, że mecz będzie trzymać w napięciu, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że ubiegłoroczny pojedynek tych dwóch ekip w Łodzi zakończył się rezultatem 45:45. Start ma optymalny skład, ale to Orzeł będzie faworytem.

Czytaj także: Ostrovia ma kasę na play-offy. Trzymają kciuki za Walaska i Gapińskiego, o trzecim Polaku seniorze nie myślą

Awizowane składy:

Car Gwarant Start Gniezno
1. Mirosław Jabłoński
2. Jurica Pavlic
3. Oliver Berntzon
4. Oskar Fajfer
5. Adrian Gała
6. Kevin Fajfer
7.

Orzeł Łódź
9. Rohan Tungate
10. Kai Huckenbeck
11. Rafał Okoniewsk
12. Daniel Jeleniewski
13. Tobiasz Musielak
14. Kamil Kiełbasa

Początek spotkania: 16:30
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Tomasz Welc

Przewidywana prognoza pogody (yr.no):
Temperatura: 23°C
Wiatr: 4 km/h
Deszcz: 0.0 mm

Czytaj także: Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: PGE Narodowy szczęśliwy dla komandosa

Jakim wynikiem zakończy się ten mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL