Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekNewspix / Piotr Matusewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Grand Prix Polski: Zbigniew Boniek na motocyklu żużlowym? Klub z Rybnika złożył mu propozycję

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Zbigniew Boniek był jednym z gości specjalnych na Grand Prix Polski. W trakcie wywiadu telewizyjnego prezes PZPN zdradził, że przed laty sam próbował sił na motocyklu żużlowym na torze w Rybniku. Słowa Bońka nie pozostały bez reakcji.

Zbigniew Boniek urodził się w Bydgoszczy i od lat nie ukrywa swojej słabości do żużla. Żyje nawet w przyjacielskich relacjach z Tomaszem Gollobem. Niewielu kibiców ma jednak świadomość tego, że przed laty prezes PZPN otrzymał szansę, by samemu sprawdzić się na motocyklu żużlowym.

Przypomniała to reporterka Canal+ podczas wywiadu telewizyjnego z Bońkiem przy okazji Grand Prix Polski. Sternik PZPN potwierdził, że taka próba miała miejsce na torze w Rybniku i skończyła się dla niego dość pechowo. Treningowy przejazd zakończył się upadkiem po dwóch czy trzech okrążeniach.

Czytaj także: Greg Hancock podziękował za wsparcie 

- Byłem w klapkach. Dwa dni później miałem dość ważny mecz, więc byłem trochę poobdzierany - stwierdził Boniek w Canal+.

Na słowa Bońka natychmiast zareagował PGG ROW Rybnik. Klub z Górnego Śląska zaprosił prezesa PZPN do odbycia treningu na stadionie przy ul. Gliwickiej. "Panie Zbyszku, jakby coś to zapraszamy ponownie. Jakiś dobry sprzęt się podstawi" - napisał ROW na swoim koncie na Twitterze.

Czytaj także: Koledzy muszą nadrobić brak Janowskiego 

ZOBACZ WIDEO Artiom Łaguta: Grisza jest twardy, ale to nie oznacza, że będzie lepszyKUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy Zbigniew Boniek podejmie wyzwanie rzucone przez PGG ROW Rybnik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL