WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Piotr Matusewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Grand Prix Polski: Zbigniew Boniek na motocyklu żużlowym? Klub z Rybnika złożył mu propozycję

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Zbigniew Boniek był jednym z gości specjalnych na Grand Prix Polski. W trakcie wywiadu telewizyjnego prezes PZPN zdradził, że przed laty sam próbował sił na motocyklu żużlowym na torze w Rybniku. Słowa Bońka nie pozostały bez reakcji.

Zbigniew Boniek urodził się w Bydgoszczy i od lat nie ukrywa swojej słabości do żużla. Żyje nawet w przyjacielskich relacjach z Tomaszem Gollobem. Niewielu kibiców ma jednak świadomość tego, że przed laty prezes PZPN otrzymał szansę, by samemu sprawdzić się na motocyklu żużlowym.

Przypomniała to reporterka Canal+ podczas wywiadu telewizyjnego z Bońkiem przy okazji Grand Prix Polski. Sternik PZPN potwierdził, że taka próba miała miejsce na torze w Rybniku i skończyła się dla niego dość pechowo. Treningowy przejazd zakończył się upadkiem po dwóch czy trzech okrążeniach.

Czytaj także: Greg Hancock podziękował za wsparcie 

- Byłem w klapkach. Dwa dni później miałem dość ważny mecz, więc byłem trochę poobdzierany - stwierdził Boniek w Canal+.

Na słowa Bońka natychmiast zareagował PGG ROW Rybnik. Klub z Górnego Śląska zaprosił prezesa PZPN do odbycia treningu na stadionie przy ul. Gliwickiej. "Panie Zbyszku, jakby coś to zapraszamy ponownie. Jakiś dobry sprzęt się podstawi" - napisał ROW na swoim koncie na Twitterze.

Czytaj także: Koledzy muszą nadrobić brak Janowskiego 

ZOBACZ WIDEO Artiom Łaguta: Grisza jest twardy, ale to nie oznacza, że będzie lepszyKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Zbigniew Boniek podejmie wyzwanie rzucone przez PGG ROW Rybnik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL