WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIM / Na zdjęciu: Jorge Viegas (po lewej) i Vito Ippolito

Prezydent FIM Jorge Viegas pod wrażeniem Grand Prix na PGE Narodowym

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Pierwszy raz w roli Prezydenta FIM Jorge Viegas obejrzał Grand Prix Polski na PGE Narodowym. Portugalczyk był zachwycony kompletem publiczności i atmosferą, jaką Polacy stworzyli w Warszawie. - Żużel ma ogromny potencjał - mówi Viegas.

-Byłem w Warszawie już wcześniej. Widziałem, co tu się dzieje. Polacy są fantastyczni. Grand Prix w Warszawie jest wzorcowe. Można to pokazywać na całym święcie i wskazywać, że tak trzeba organizować zawody w innych miejscach. PGE Narodowy jest przepięknym obiektem, a kibice tworzą niepowtarzalną atmosferę - mówił Jorge Viegas, który Grand Prix Polski oglądał po raz pierwszy w nowej roli, Prezydenta FIM.

- Żużel jest ekscytującym sportem motorowym. Nie mogę wręcz pojąć, że jest on popularny w tak małej liczbie krajów. Na pewno są pomysły, by rozwijać ten sport szerzej, także na inne kontynenty. Co takiego ekscytującego się w żużlu? Czy wie pan na godzinę przed zawodami, kto je wygra? Nie. Ja też nie wiem i właśnie to jest piękne - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty Portugalczyk.

Czytaj także: Cieślak nie miał racji

W najbliższych dniach na naszych łamach będzie można przeczytać ekskluzywną rozmowę z nowym Prezydentem Międzynarodowej Federacji Motocyklowej, który opowiedział m.in. o planach rozwoju speedwaya. Zapraszamy do lektury.

Zobacz także: Patryk Dudek czuł sportową złość

ZOBACZ WIDEO Inżynier z F1 pracuje nad sprzęgłem dla Łaguty. Niedługo zacznie nad silnikiemKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Grand Prix Polski na PGE Narodowym jest wizytówką cyklu SGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL