WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow.

PGE Ekstraliga: bieg sezonu w Częstochowie. Fenomenalna jazda Emila Sajfutdinowa

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Dwunasty bieg meczu forBET Włókniarza Częstochowa z Fogo Unią Leszno może aspirować do miana najlepszego w tym sezonie w PGE Ekstralidze. Popis fantastycznej jazdy dał w nim Emil Sajfutdinow.

Żużlowcy Fogo Unii Leszno dość wcześnie zapewnili sobie zwycięstwo w meczu z forBET Włókniarzem Częstochowa. Mogłoby się wydawać, że w tej sytuacji Emil Sajfutdinow nie będzie ryzykować zdrowiem w biegu dwunastym, po tym jak na czele stawki znalazł się junior Jakub Miśkowiak.

Rosjanin nie zamierzał jednak odpuszczać i konsekwentnie szukał prędkości pod samą bandą. Jazda Sajfutdinowa, który przed kilkoma laty bronił barw Włókniarza i zdążył dość dobrze poznać tor przy ul. Olsztyńskiej, mogła imponować.

Czytaj także: Tai Woffinden przegranym Grand Prix Polski

Na każdym łuku 29-latek o milimetry mijał dmuchaną bandę, a zaskoczony jego taktyką był nawet zespołowy kolega, bo Dominik Kubera kilkukrotnie przeszkodził mu na prostej startowej i przyblokował go pod bandą.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Nie zazdroszczę Jackowi Frątczakowi. To idzie w złym kierunku

Sajfutdinow dopiął jednak swego, bo na ostatnim łuku otarł się o bandę i znalazł tam miejsce, by wyprzedzić Miśkowiaka. Było to jego czwarte indywidualne zwycięstwo tego dnia. Po wjechaniu na linię mety brawa bili mu nawet kibice miejscowych "Lwów".

Czytaj także: Hancock nie chce meczów w dniu treningu GP

Komentujący spotkanie w nSport+, Tomasz Dryła oraz Wojciech Dankiewicz, uznali, że gonitwa dwunasta będzie aspirować do miana najlepszej w tym sezonie w PGE Ekstralidze. - Miałem tyle adrenaliny, że czułem, że muszę go w końcu wyprzedzić - miał powiedzieć Sajfutdinow po biegu do menedżera Piotra Barona.

- To chyba będzie bieg sezonu - przyznał im rację w studiu Tomasz Bajerski.Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy jesteś pod wrażeniem jazdy Emila Sajfutdinowa w Częstochowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

    Pokaż więcej komentarzy (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL