WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Na zdjęciu od lewej: Chris Holder, Rune Holta, Jack Holder

PGE Ekstraliga. Betard Sparta skrzywdzona przez sędziego. Jack Holder znowu przesadził (ranking)

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Remigiusz Substyk nie popisał się podczas meczu truly.work Stal - Betard Sparta. Arbiter popełnił poważny błąd w 15. wyścigu, kiedy ważyły się losy meczu. W świetnej formie był natomiast Artur Kuśmierz, który nie miał litości dla Jacka Holdera.

Ranking sędziów rozpoczynamy od piątkowego meczu truly.work Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław. Remigiusz Substyk bardzo długo pracował na wysoką ocenę, ale zaprzepaścił wszystko w ostatnim wyścigu, kiedy wykluczył Vaclava Milika. To poważny błąd arbitra, po którym goście definitywnie stracili szanse na wywiezienie punktu z Gorzowa. Ten bieg zdecydowanie należało powtórzyć w pełnym składzie. W pierwszym łuku od krawężnika odszedł Bartosz Zmarzlik i tym samym tor jazdy poszerzyli inni zawodnicy. Czech nie miał, jak się złożyć i upadł.

CZYTAJ WIĘCEJ: Włókniarz nie dojechał na mecz z Unią. Lindgren: Jesteśmy bardzo rozczarowani

Więcej błędów arbiter nie popełnił, choć momentami nie miał łatwego zadania. W wyścigu trzecim niemal równocześnie na linię mety wpadli Krzysztof Kasprzak i Gleb Czugunow. Remigiusz Substyk bardzo długo oglądał wszystkie dostępne powtórki, za co zresztą należy go pochwalić. Sędzia robił wszystko, żeby nie popełnił błędu i naszym zdaniem udało mu się tego uniknąć. Za cały mecz otrzymuje od nas czwórkę. W efekcie spada w rankingu na 6. miejsce.

Większych uwag nie mamy do Piotr Lisa, który prowadził mecz forBET Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno. Duży plus za sprinterskie tempo zawodów. Nad Częstochową miała przejść burza. Arbiter znał prognozy i robił wszystko, żeby jak najszybciej odjechać osiem wyścigów, które umożliwiłyby zaliczenie spotkania. To właśnie z tego powodu kosmetyka toru odbyła się nie po siódmym, lecz ósmym wyścigu.

ZOBACZ WIDEO Inżynier z F1 pracuje nad sprzęgłem dla Łaguty. Niedługo zacznie nad silnikiem

Mały minus za dwie sytuacje na starcie. W wyścigu trzecim delikatnie na starcie ruszył się Jarosław Hampel, który nie otrzymał ostrzeżenia. W piątym biegu zabrakło również ostrzeżenia dla Adriana Miedzińskiego za podobne przewinienie. Dla sędziego Lisa piątka z plusem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Madsen podekscytowany sukcesem w Warszawie. "Szukałem prędkości w motocyklach"

Na koniec maksymalna ocena dla Artura Kuśmierza, który świetnie poprowadził spotkanie Betard Sparta - Get Well Toruń. Żółta kartka dla Jacka Holdera, który wysoko uniósł nogę i w ten sposób próbował blokować Maksyma Drabika, była w pełni uzasadniona. Nie był to zresztą pierwszy raz, kiedy Australijczyk dopuścił się takiego faulu. Dobrze, że w końcu ktoś postanowił go utemperować. Poza tym arbiter nie miał wiele pracy. Wszystkie sytuacje na torze zostały przez niego ocenione prawidłowo.

Ranking sędziów PGE Ekstraligi:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1.Krzysztof Meyze36,00
2.Piotr Lis35,83
3-5.Artur Kuśmierz35,00
3-5.Michał Sasień25,00
3-5.Paweł Słupski25,00
6.Remigiusz Substyk54,90
7.Jerzy Najwer12,00


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy sędzia Substyk podjął dobrą decyzję, wykluczając Milika z powtórki 15. biegu meczu Stal - Sparta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (24):

    Pokaż więcej komentarzy (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL