Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin Vaculik WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Martin Vaculik

PGE Ekstraliga. Vaculik nowym liderem. Duet juniorów z Leszna za Drabikiem (ranking)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Martin Vaculik za każdy mecz w tym sezonie PGE Ekstraligi był oceniany na notę pięć i dzięki temu przewodzi rankingowi ocen w zabawie portalu WP SportoweFakty. Na drugie miejsce spadł Tai Woffinden. Wśród juniorów prowadzi Maksym Drabik.

LIDER. Nowym został Martin Vaculik, za którego plecy spadł dotychczasowy lider, Tai Woffinden. Brytyjczyk odjechał w piątek i niedzielę zaległe spotkania, za które został oceniony przez WP SportoweFakty na czwórkę i piątkę. To zaważyło na tym, że spadł za plecy Słowaka. Vaculik legitymuje się też najwyższą średnią biegową (2,600) i od samego początku sezonu ma najlepiej ustabilizowaną dyspozycję w całej PGE Ekstralidze.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bieg sezonu w Częstochowie. Fenomenalna jazda Sajfutdinowa

MAKSYMALNI. Wreszcie sypnęło szóstkami w naszych notowaniach. Dotąd jedyną mógł się pochwalić Woffinden (za mecz drugiej rundy z Falubazem), a po ostatniej niedzieli dołączyli do niego dwaj żużlowcy Fogo Unii Leszno. Niepokonani w Częstochowie byli bowiem Emil Sajfutdinow i Janusz Kołodziej. Rosjaninowi za absolutnie zjawiskową jazdę przy Olsztyńskiej chętnie dalibyśmy od razu dwie szóstki.

ZASKOCZENIE. Kto wie, czy osłabiona brakiem Macieja Janowskiego Betard Sparta Wrocław nie ukąsiłaby truly.work Stali Gorzów, gdyby nie nagłe przebudzenie Petera Kildemanda. Duńczyk wreszcie zaprezentował się tak, jak oczekuje się od niego w mieście nad Wartą. 8 punktów i bonus i w efekcie ocena cztery to być może zwiastun przełamania byłego uczestnika cyklu Grand Prix. Dotąd Kildemand zbierał od redakcji same dwóje i jedynki.

ZOBACZ WIDEO Artiom Łaguta: Grisza jest twardy, ale to nie oznacza, że będzie lepszy

ZAWÓD. Tak na dobrą sprawę można byłoby tu wymienić po połowie składów forBET Włókniarza Częstochowa i Get Well Toruń. Szczególnie zawiedli dwaj torunianie reprezentujący Lwy: Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski (jedynki), ale również dwaj stranieri Aniołów: Chris Holder i Niels Kristian Iversen (także najniższe noty). W piątek w Gorzowie mizernie zaprezentował się też Max Fricke.

CZYTAJ WIĘCEJ: Madsen podekscytowany sukcesem w Warszawie. "Szukałem prędkości"

WARCI UWAGI. Z bardzo dobrej strony pokazali się najmłodsi żużlowcy Sparty. Maksym Drabik i Przemysław Liszka bardzo wydatnie pomagają zespołowi, dokładając zadowalające liczby punktów do zdobyczy starszych kolegów. Drabik zgarnął w tym sezonie już cztery piątki i prowadzi wśród juniorów ze średnią 4,20. Tuż za nim duet z Fogo Unii i między nim Rafał Karczmarz (tylko dwójka za występ przeciwko Sparcie). Liszka z kolei jest już szósty po tym, jak za piątkowy i niedzielny występ otrzymał od naszego serwisu po czwórce.

NAJLEPSI W LIDZE

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1.Martin VaculikZielona Góra55,10
2.Tai WoffindenWrocław54,90
3.Jason DoyleToruń34,83
4-5.Piotr PawlickiLeszno54,80
4-5.Emil SajfutdinowLeszno54,80
6.Bartosz ZmarzlikGorzów54,70
7.Krzysztof BuczkowskiGrudziądz44,63
8.Janusz KołodziejLeszno54,60
9-10.Artiom ŁagutaGrudziądz24,50
9-10.Leon MadsenCzęstochowa54,50


JUNIORZY

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1.Maksym DrabikWrocław54,20
2.Bartosz SmektałaLeszno53,90
3.Rafał KarczmarzGorzów53,70
4.Dominik KuberaLeszno53,60
5.Wiktor LampartLublin53,30
6-7.Przemysław LiszkaWrocław53,20
6-7.Jakub MiśkowiakCzęstochowa53,20
8.Michał GruchalskiCzęstochowa52,80
9-10.Norbert KrakowiakZielona Góra52,60
9-10.Wiktor Trofimow jrLublin52,60


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

UWAGA: uwzględnia się zawodników, którzy są klasyfikowani w tabeli średniej biegowej

Który z juniorów będzie wyżej notowany na koniec rundy zasadniczej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL