WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Artur Czaja

Nice 1. LŻ. Artur Czaja przyznał się do błędu. Powinien szybciej reagować

Dawid Borek
Dawid Borek
- To był mój błąd. Nie chciałem robić pochopnych ruchów - mówi Artur Czaja, który w meczu Unia Tarnów - Orzeł Łódź (49:41) za późno przesiadł się na drugą maszynę. Przez to stracił cenne punkty.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Artur Czaja bardzo kiepsko rozpoczął sobotnie spotkanie Nice 1.LŻ między jego Unią Tarnów i Orłem Łódź. W swoim pierwszym wyścigu był trzeci, w drugim natomiast czwarty, nawet nie łapiąc się na szprycę rywala. Jak się okazuje, wina leżała w sprzęcie wychowanka częstochowskiego klubu.

-  Nie wiem, co stało się z pierwszym motocyklem. Zupełnie nie miałem startu ani trasy, stałem w miejscu. Już po pierwszym wyścigu czułem, że coś jest nie tak, ale nie byłem do końca przekonany. Pojechałem na nim jeszcze raz i muszę się przyznać, że to był mój błąd. Nie chciałem robić pochopnych ruchów i od razu zmieniać maszyny - tłumaczy Czaja.

Zobacz: Nice 1.LŻ. Daniel Kaczmarek celowo władował się w taśmę. Wiemy dlaczego

Gdy zmienił maszynę, wyraźnie odżył. - Na drugiej maszynie wygrałem dwa biegi, w kolejnym wyścigu też było dobrze. Najważniejsze, że po dwóch zerach potem potrafiłem zwyciężać. Gdyby nie to, byłoby źle. A tak jest całkiem nieźle - stwierdza Czaja, który w meczu z Orłem uzbierał dziewięć punktów w pięciu gonitwach.

ZOBACZ WIDEO Artiom Łaguta: Grisza jest twardy, ale to nie oznacza, że będzie lepszy

- Po tym, co działo się na początku, jestem strasznie zadowolony. Wygrałem dwa biegi i to nie z byle kim, bo to było bardzo trudne spotkanie. W każdym biegu pod taśmą stawali kozacy, było się z kim pościgać - podkreśla Artur Czaja.

Zobacz: Frekwencja na stadionach żużlowych: imponujące liczby na Włókniarzu

Kolejnym rywalem Unii Tarnów w Nice 1.LŻ będzie Car Gwarant Start Gniezno. Spotkanie zaplanowano na 9 czerwca.

Czy Unia Tarnów w sezonie 2019 pojedzie w finale Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL