Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Norbert Kościuch kontra Jakub Jamróg WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Norbert Kościuch kontra Jakub Jamróg.

PGE Ekstraliga: Get Well powinien odzyskać pieniądze za Norberta Kościucha i ściągnąć kogoś innego

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Coraz więcej komentarzy na temat przyszłości Norberta Kościucha. - Niech odejdzie. Wtedy Get Well odzyska pieniądze i będzie mógł zainwestować w innego zawodnika – twierdzi Michał Kugler. - Musimy szybko zmienić regulamin - dodaje Marian Maślanka.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Norbert Kościuch trafił do Get Well Toruń z pierwszoligowego Orła Łódź. Zawodnik podchodził do tematu bardzo ambitnie. Liczył, że uda mu się zawojować PGE Ekstraligę. Po pierwszych spotkaniach można jednak odnieść wrażenie, że w zespole z Motoareny jest traktowany jak piąte koło u wozu. Dostaje niewiele szans. Jeśli zawodzą inni zawodnicy, to najczęściej pierwszym do zmiany i tak jest Kościuch. Sytuacja jest trudna. Żużlowiec krytykuje menedżera Jacka Frątczaka, ale jak słusznie zauważają niektórzy eksperci, ten też jest w bardzo trudnym położeniu. Drużyna nie punktuje, więc potrzebne są kombinacje taktyczne.

Były menedżer klubu z Torunia Sławomir Kryjom już wcześniej zwrócił uwagę, że wychowanek Unii Leszno powinien wziąć rozwód z Get Well. Jego zdaniem taka sytuacja wyszłaby na dobre obu stronom. Kościuch zacząłby jeździć i zarabiać, a w klubie doszłoby do oczyszczenia atmosfery i mielibyśmy jasno podzielone role. Tak było rok temu i torunianie w pewnym momencie złapali wiatr w żagle. Niewiele brakło, żeby rzutem na taśmę wjechali do fazy play-off.

- Nie ma żadnych wątpliwości, że dalszy związek Kościucha z Get Well nie ma sensu. Kiedy zawodnik publicznie krytykuje ludzi pracujących w klubie, to mamy jasny sygnał, że granica została przekroczona - mówi nam Michał Kugler.

ZOBACZ WIDEO Paweł Miesiąc nie ma żadnych kompleksów. Każdy wyścig pokazuje jego karierę

- Korzyści z zakończenia tej współpracy dla Get Well i zawodnika mogłoby być wiele. Wszystkie zostały już dokładnie odmówione. Mam jednak wrażenie, że o jednej rzeczy zapominamy. Chodzi o finanse. Torunianie wydali na Kościucha określone pieniądze i teraz mają szansę odzyskać część tych środków. Później mogliby je zainwestować w kogoś innego, bo chyba nie ma wątpliwości, że przebudowa zespołu jest konieczna. Pamiętajmy, że cały czas do wzięcia jest Greg Hancock. Get Well przegrał cztery mecze i jest źle, ale ciągle mają czas, żeby się przełamać. Potrzeba tylko konkretnych ruchów - dodaje były wiceprezes Stali Gorzów.

Niektórzy nie mają wątpliwości, że sytuacja Kościucha to temat na szerszą dyskusję, która powinna doprowadzić do zmian w regulaminie. - Nie może być przyzwolenia na to, że polscy zawodnicy zostają w polskich klubach kevlarami. Przepis o rezerwowym pod numerami 8 i 16 wymaga zmiany - grzmi Marian Maślanka.

- Mamy rozpisany piękny system szkolenia. Nad klubami wiszą konkretne wymagania, a tymczasem pozbawiamy polskich seniorów jazdy. Gdzie w tym wszystkim jest spójność? Rezerwowy tak, ale Polak do 23 roku życia. Jak najszybciej powinniśmy o tym zacząć rozmawiać. Jest tyle głosów, że musimy pomóc w rozwoju żużla na świecie. Wszystko brzmi fajnie, ale takimi ruchami doprowadzamy do tego, że problemy za chwilę będą mieć właśnie Polacy - podsumowuje były prezes Włókniarza Częstochowa.

Czy przepis o rezerwowym pod numerami 8 i 16 wymaga zmiany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (53):

Wszystkie komentarze (53)

Komentarze (53)

×
    Wszystkie komentarze (53)
    PRZEJDŹ NA WP.PL