Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maksymilian Bogdanowicz WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maksymilian Bogdanowicz

PGE Ekstraliga. Samokrytyczny Maksymilian Bogdanowicz. "Trzeba wrócić do podstaw żużla"

Dawid Borek
Dawid Borek
Maksymiliana Bogdanowicza z Get Well Toruń, póki co, PGE Ekstraliga przerasta. - Nic nie tłumaczy moich rezultatów. Widocznie muszę skupić się na powrocie do podstaw - mówi żużlowiec.

Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Maksymilian Bogdanowicz jest obecnie najsłabszym z klasyfikowanych żużlowców w PGE Ekstralidze. W dotychczasowych spotkaniach ligowych młodzieżowiec Get Well Toruń zdobywał średnio 0,200 punktu na wyścig, zatem zdobywał "oczko" średnio co pięć biegów. To wynik bardzo, bardzo słaby.

- Absolutnie nic nie tłumaczy moich rezultatów. Wyników nie było i nadal nie ma. Widocznie muszę skupić się na powrocie do podstaw, bo chyba tylko tak moja forma może ulec poprawie - mówi szczerze Bogdanowicz w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Zobacz: PGE Ekstraliga: Get Well powinien odzyskać pieniądze za Norberta Kościucha i ściągnąć kogoś innego

Trzeba sobie powiedzieć, że póki co juniora toruńskiego klubu PGE Ekstraliga po prostu przerasta. Bogdanowicz w ogóle nie przypomina zawodnika, który w ubiegłym sezonie Nice 1.LŻ zdobywał średnio 1,378 punktu na wyścig. Co więcej - na ten moment nic nie wskazuje na to, by w najwyższej klasie rozgrywkowej zbliżył się choćby do połowy tej średniej.

ZOBACZ WIDEO Inżynier z F1 pracuje nad sprzęgłem dla Łaguty. Niedługo zacznie nad silnikiem

- Postawa na treningach w okresie przygotowawczym zapowiadała obiecujący początek sezonu. Spodziewałem się po sobie, że będzie to wyglądało zdecydowanie lepiej. Trudno zrzucać to jednak na karb różnicy między PGE Ekstraligą a Nice 1.LŻ - stwierdza Bogdanowicz.

Zobacz: PGE Ekstraliga. Rune Holta: Get Well w końcu zacznie wygrywać

- Być może to kwestia nastawienia, bo gdy zawodnikowi, potocznie mówiąc, "żre", to wtedy jeździ się zdecydowanie łatwiej. Tak było w ubiegłym sezonie w Car Gwarant Starcie Gniezno. Czasem pojawi się jakieś światełko w tunelu, jak w spotkaniach młodzieżowych, ale PGE Ekstraliga niestety te nadzieje weryfikuje - komentuje samokrytyczny Bogdanowicz.

Czy Bogdanowicza stać na dobre występy w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • Louis de Saint- Just Zgłoś
  Niby taki inteligentny a przykładnie się SAMO-ZAORAŁ bo trzeba mierzyć siły na zamiary Maksymilian ambicja przesłoniła rozum więc ten sezon ma już stracony i chyba po profesjonalnej
  Czytaj całość
  karierze żużlowej w Polsce .
  • Angrift Zgłoś
   Mialo być tak pięknie,wyszlo jak zwykle.Moze gdyby trenować przed sezonem,moze gdyby zadbac o kondycje,odchudzic się?Ale jak się ma pecha to po co tyle się meczyc?Teraz wystarczy skupic
   Czytaj całość
   się na korzeniach zuzla i wszystko będzie dobrze.Swiatelko w tunelu pojawi się i sukces będzie na wyciagniecie reki.Powodzenia.
   • Paker Zgłoś
    Szkoda chłopaka. Fajnie zaczął jeździć w Gnieźnie i trzeba było u nas zostać. W Toruniu niestety beznadziejne wyniki. Obawiam się że to jego ostatni sezon w karierze. Szkoda go...
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL