Najnowsze Wyniki/Kalendarz
od lewej Keynan Rew i Paweł NagibinWP SportoweFakty / Marek Bodusz / Na zdjęciu: od lewej Keynan Rew i Paweł Nagibin

Kontuzje żużlowców Unii Leszno. Jeden z nich w zasadzie ma sezon z głowy

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Bardzo pechowo rozpoczęły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów dla dwóch zawodników Fogo Unii Leszno. Australijczyk Keynan Rew i Rosjanin Paweł Nagibin doznali kontuzji, przez które czeka ich dłuższy odpoczynek od żużla.

Przypomnijmy, że mistrzostwie Polski zgłosili w tym roku do rozgrywek DMPJ dwie drużyny. W jednej z nich startują młodzi obcokrajowcy, których leszczynianie objeżdżają też w 2-ligowych rezerwach z Rawicza.

Przeczytaj także: Francuski żużel wychodzi z cienia. Gaetan Stella może dołączyć do duetu Bellego - Berge

Już podczas drugiej rundy w Ostrowie groźny wypadek zanotował Keynan Rew. Złamał wówczas kość udową, a jak informuje Radio Elka, leczenie potrwa od trzech do czterech miesięcy. Później zawodnika czeka jeszcze intensywna rehabilitacja. W tym sezonie Rew wystartował w dwóch meczach Stainer Unii Kolejarza Rawicz w 2. Lidze Żużlowej, notując w nich średnio 1,143 punktu na wyścig.

Krócej powinna potrwać przerwa Pawła Nagibina, który upadł na tor podczas poniedziałkowej, trzeciej rundy DMPJ w Pardubicach. - Stwierdzono u niego złamanie kostki przyśrodkowej, założono gips i będzie miał w nim usztywnioną nogę przez okres od czterech do pięciu tygodni. Później czeka go rehabilitacja - informuje w rozmowie z Radiem Elka Tomasz Gryczka, lekarz klubowy Unii Leszno.

Przeczytaj także: Jorge Viegas, prezydent FIM: Polska rozwija światowy żużel. Trzeba czerpać z jej wzorców (wywiad)

Unię w DMPJ reprezentują jeszcze inny Australijczyk Liam May oraz Niemiec Ben Ernst. Ponadto do startów w Stainer Unii ostatnio zakontraktowany został Amerykanin Luke Becker.

ZOBACZ WIDEO Inżynier z F1 pracuje nad sprzęgłem dla Łaguty. Niedługo zacznie nad silnikiem

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL