Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał SoN Robert Lambert, Tai Woffinden WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Finał SoN. Robert Lambert, Tai Woffinden

Robert Lambert: Mogę ścigać się na poziomie Speedway of Nations czy Grand Prix

Mateusz Domański
Mateusz Domański
- Zanotowałem dobry występ w Speedway of Nations. Turniej w Warszawie to dla mnie kolejne udane zawody. To pokazuje, że mogę ścigać się na tym poziomie - mówi Robert Lambert przed kolejnym turniejem SGP w karierze.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Podczas turnieju Grand Prix na PGE Narodowym Robert Lambert wywalczył osiem punktów. Ten wynik dał Brytyjczykowi przepustkę do wyścigu półfinałowego. - Wspaniale było awansować do półfinałów. To był mój główny cel na te zawody. Jestem z nich bardzo zadowolony. Wypadłem lepiej niż podczas wcześniejszego występu w Grand Prix - przyznał brytyjski żużlowiec podczas rozmowy z przedstawicielem speedwaygp.com.

Czytaj także: Łódzki kierownik startu zabrał głos. "Miałem ochotę wszystko zostawić"

Młody zawodnik jest mocno zmotywowany po udanym starcie w rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata. - Zanotowałem dobry występ w Speedway of Nations. Turniej w Warszawie to dla mnie kolejne udane zawody. To pokazuje, że mogę ścigać się na tym poziomie. Muszę jednak spróbować być bardziej konsekwentny - dodał.

Brytyjczyk w superlatywach wypowiedział się także o atmosferze, jaką stworzyli kibice w trakcie Grand Prix w Warszawie. - Podczas okrążenia po zwycięskim biegu spojrzałem na trybuny, gdzie zobaczyłem wszystkich kibiców. To było niesamowite. Myślę, że było ich więcej niż podczas zawodów w Cardiff. Ściganie się z takimi przeciwnikami to dla mnie wspaniałe doświadczenie - podsumował Robert Lambert.

Kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w Grand Prix Lambert będzie miał już 1 czerwca, kiedy to zastąpi podczas rundy w Krsko Grega Hancocka.

Czytaj także: W Gnieźnie kontynuują walkę o mini tor. Znów zgłosili projekt do budżetu obywatelskiego

ZOBACZ WIDEO Paweł Miesiąc nie ma żadnych kompleksów. Każdy wyścig pokazuje jego karierę

Czy Robert Lambert to materiał na Indywidualnego Mistrza Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL