Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Przemysław Pawlicki, Kacper Woryna w meczu reprezentacjiWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki, Kacper Woryna w meczu reprezentacji.

Reprezentacja Polski pozyskała sponsora głównego. Anwil będzie wspierał żużlowców

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W czwartek w Warszawie w Centrum Prasowym PAP podpisany został list intencyjny dotyczący gotowości zawarcia umowy sponsoringowej i tym samym pełnienia przez Anwil do końca 2019 roku roli sponsora głównego Żużlowej Reprezentacji Polski.

Współpraca pomiędzy Anwilem a Żużlową Reprezentacją Polski będzie kolejnym krokiem do umocnienia pozycji polskiego speedwaya na arenie międzynarodowej. Renoma musi natomiast iść w parze z osiągnięciami, a najlepszym potwierdzeniem tezy mówiącej, że "Polska jest żużlową potęgą" będzie walka o złote medale zarówno w zmaganiach indywidualnych, jak i drużynowych.

Przeczytaj także: Kontuzje żużlowców Unii Leszno. Jeden z nich w zasadzie ma sezon z głowy

- To szczególna konferencja prasowa, bo i chwila jest historyczna. Pozyskanie silnych sponsorów to droga do tego, aby nasz ukochany żużel był nadal na pierwszym miejscu w sercach Polaków. Widzimy tłumy na stadionach, niesłabnące zainteresowanie, ale przede wszystkim wiele medali, które polscy żużlowcy co roku zdobywają na międzynarodowej arenie. Jestem szczęśliwy, że ze strony Anwilu jest wola współpracy, dzięki czemu wspólnie będziemy mogli przeżywać niezwykłe emocje na stadionach - mówi Ryszard Czarnecki, członek Prezydium PKOL oraz Honorowy Patron Żużlowej Reprezentacji Polski, a także Indywidualnych Mistrzostw Europy i Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu.

- Jesteśmy hojnym i lojalnym sponsorem sportu, czego najlepszym dowodem jest fakt, że od 1997 roku towarzyszymy Klubowi Koszykówki Włocławek S.A. w rozgrywkach na polskich i europejskich parkietach. Jednak w związku z intensywnym rozwojem naszej firmy, cały czas analizujemy możliwości wzmacniania rozpoznawalności marki Anwil. Nawiązanie współpracy z Żużlową Reprezentacją Polski mogłoby korzystnie wpłynąć na dalsze podniesienie efektywności prowadzonych przez nas aktywności marketingowych - podkreśla Jarosław Chmielewski, Członek Zarządu ANWIL S.A.

ZOBACZ WIDEO Gospodarze wykorzystali brak Janowskiego. Zobacz skrót meczu truly.work Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław

Podczas konferencji podpisano list intencyjny dot. chęci podjęcia sponsoringu firmy Anwil S.A. z Żużlową Reprezentację Polski. - To kolejny moment, w którym z radością na twarzy mogę opowiadać o sukcesie polskiego żużla. Znalezienie najpierw sponsora generalnego, firmy GLS Poland, a teraz możliwość zainicjowania współpracy z Anwilem w roli sponsora głównego kadry to naprawdę wielki wyczyn, dlatego z tego miejsca chcę podziękować firmie One Sport, promotorowi Żużlowej Reprezentacji Polski, która wspólnie z PZM bardzo mocno dba o kadrę biało-czerwonych - zauważył Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

Przeczytaj także: Jorge Viegas, prezydent FIM: Polska rozwija światowy żużel. Trzeba czerpać z jej wzorców (wywiad)

- Jesteśmy dumni z faktu podpisania listu intencyjnego ze spółką Anwil. To pokazuje, że firmy, które do tej pory nie działały w żużlu, dostrzegają wielkość tej dyscypliny w naszym kraju i chcą się z nią utożsamiać. Jesteśmy w stanie zapewnić, że imprezy z udziałem reprezentacji Polski dostarczą wiele emocji - dodał z kolei Karol Lejman, prezes firmy One Sport, promotora Żużlowej Reprezentacji Polski oraz cyklu Speedway Euro Championship, a także FIM Speedway U21 World Championship.

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL